Brambilla po časovce uhájil o sekundu růžový dres lídra Gira

Chianti

Italský cyklista Gianluca Brambilla těsně uhájil růžový trikot lídra Gira d'Italia i v nedělní časovce. Na náročné kopcovité trati dlouhé 40,4 kilometru obsadil 17. místo a v čele průběžného pořadí má před pondělním dnem volna sekundový náskok před Bobem Jungelsem z Lucemburska.

Gianluca Brambilla uhájil růžový trikot prot lídra Gira d'Italia.

Druhou časovku letošního ročníku Gira vyhrál v deštivém počasí Primož Roglič. Slovinský jezdec, jenž se do roku 2011 věnoval skoku na lyžích a na můstku dokonce získal titul juniorského mistra světa v soutěži družstev, překvapil už v úvodní časovce v Apeldoornu druhým místem, když těsně prohrál s Tomem Dumoulinem. Tentokrát na mokrých cestách vinařským regionem Chianti porazil druhého Rakušana Matthiase Brändleho o deset sekund.

Na kluzké silnice doplatil například dosud druhý muž průběžného pořadí Ilnur Zakarin. Ruský cyklista na trati dvakrát upadl, podruhé dokonce v poslední zatáčce před cílovou rovinkou, a klesl na 11. místo.

Po druhém odpočinkovém pondělku bude 99. ročník Gira pokračovat desátou etapou, v níž dostanou opět příležitost vrchaři. Peloton čekají tři kopce třetí kategorie a jedno stoupání první kategorie.