Ježek má desátou paralympijskou medaili, v Londýně byl druhý

Londýn

Cyklista Jiří Ježek má desátou medaili z paralympijských her. V Londýně v sobotu vybojoval stříbro ve stíhacím závodu na 4000 metrů. Celkem od Sydney 2000 získal pět zlatých, čtyři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Cyklista Jiří Ježek na paralympiádě v Londýně.

Česká výprava má po jeho úspěchu v britské metropoli na kontě tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Po dopolední kvalifikaci kategorie C4 patřil sedmatřicetiletému Ježkovi druhý čas a odpolední výsledky jeho umístění potvrdily. Ve finálové jízdě nestačil český dráhař na světového rekordmana Carola-Eduarda Novaka z Rumunska. Jiří Bouška skončil šestý.

V turnaji stolních tenistů postoupil nejlepší český zástupce Ivan Karabec do čtvrtfinále, v něm ale narazil na světovou jedničku Číňana Jang Ke. Karabec nad ním vedl 2:1 na sety, nakonec ale podlehl a se soutěží se rozloučil.

"Ve druhém setu jsem ze stavu 7:10 srovnal na 10:10 a měl podání, ale čínský hráč mi dal prase a set vyhrál. Kdyby to bylo 2:0 na sety, tak by si už asi nebyl tak jistý," uvedl Karabec na webu paralympic.cz.