Martin vede po prvním horském dojezdu závod Kolem Katalánska

La Molina

Irský cyklista Daniel Martin vyhrál první horskou etapu závodu Kolem Katalánska. Do cíle v lyžařském středisku La Molina dojel s dvousekundovým náskokem před jedním z favoritů dvojnásobným vítězem Tour de France Albertem Contadorem a vedení se ujal i v celkovém pořadí.

Český cyklista Petr Vakoč (vpředu). Ilustrační foto.

Martin po dnešní třetí etapě sesadil z čela průběžného hodnocení vítěze úvodních spurtérských dojezdů Nacera Bouhanniho, před druhým Contadorem má díky bonifikaci náskok šesti sekund. Loňský vítěz katalánského podniku Richie Porte dnes dojel s devítisekundovým mankem pátý, britský vítěz Tour de France Chris Froome byl s odstupem 12 sekund osmý.

Čeští cyklisté se dnes propadli. Nejlepší z nich Karel Hník dojel na 84. místě a stejně jako Jan Hirt ztratil na vítěze téměř 13 minut. Petr Vakoč nabral na 144. příčce o dalších sedm minut větší manko.

Další náročná stoupání čekají peloton ve čtvrtek, královská etapa z Bagá do Port Ainé cyklistům připraví dvě vrchařské prémie nejvyšší kategorie včetně závěrečného výšlapu do cíle v nadmořské výšce 1975 metrů. Závod skončí v neděli v Barceloně.