Olomouc otočila zápas s Hradcem, ale přišla o Hudce

NYMBURK

Fotbalisté Olomouce v pátečním přípravném utkání zdolali druholigový Hradec Králové 3:2, když v nepříznivě se vyvíjejícím duelu prohrávali během první půle už o dvě branky. Hanáci ale díky trefám Škerleho, Šedivého a Pulkerta dokázali zápas otočit.

"Ve druhé půli jsme hráli na dva útočníky, zúžili jsme hřiště, hráli agresivně a utkání otočili," uvedl po utkání olomoucký kouč Vlastimil Petržela. Sigma v utkání ale přišla o obránce Martina Hudce, který v jednom ze soubojů utrpěl otřes mozku a musel být převezen do nemocnice.

Zápas nedohrál ani klíčový obránce Roman Hubník, toho už po 24 minutách střídal právě Hudec. O Hubníka intenzivně usiluje FK Moskva, který za zadáka české jednadvacítky nabízí údajně až sto miliónů korun. Během víkendu by mohlo být rozhodnuto o tom, zda se přestup uskuteční.

Třinec vsadil proti Zlínu na obranu

Fotbalisté Tescomy Zlín remizovali v přípravném utkání s druholigovým Třincem 1:1, když jejich branku vstřelil v 65. minutě z penalty Žůrek. Defenzívně hrajícímu Třinci se podařilo vyrovnat v poslední minutě zápasu po střele Kořínka.

Třinec na přírodním trávníku v Luhačovicích na prvoligový tým vytáhl dokonalou obrannou taktiku, se kterou si zlínští útočníci navzdory územní převaze dlouho nevěděli rady. "Celý zápas jsme útočili do přehuštěné obrany protivníka, který spoléhal pouze na brejky. Zatím s námi podobnou taktikou v přípravě nikdo nehrál. I když jsme si vypracovali několik šancí, tak jsme měli kombinační problémy. Přípravu považuji za velmi prospěšnou," řekl ČTK trenér Zlína Pavel Hoftych.

Největší šance Tescomy měli Janíček a Šmahaj, kteří se ale v koncovce neprosadili. Jediným stínem zápasu bylo poranění kolena obránce Švacha, který musel už ve 20. minutě odstoupit. "Přesný rozsah zranění budu vědět až po lékařském vyšetření," uvedl Hoftych.

FOTBALOVÁ PŘÍPRAVA:
Sigma Olomouc - Hradec Králové 3:2 (1:2)
Branky: 45. Škerle, 51. Šedivý, 85. Pulkert - 10. Šmarda, 37. Munster. Rozhodčí: Kabyl - Buřil, Berka. Diváci: 50.
Olomouc: Černý - Škerle, R. Hubník (24. Hudec, 50. Komárek), Šedivý, Vepřek - Janotka (46. V. Schulmeister), Hořava, Melinho, Pulkert, Štěpán - Petr (46. M. Hubník). Trenér: Petržela.
Tescoma Zlín - Třinec 1:1 (0:0)
Branky: 65. Žůrek z pen. - 90. Kořínek.
Zlín: Zlámal - Vidlička, Švach (20. Šmahaj), Zbožínek, Červenka - Janíček (46. Dian), Opiela, Zúbek, Lukaštík (46. Dujka) - Činčala (46. Vrtělka), Žůrek (70. Janíček).