Olomouc po letech porazila Slavii

OLOMOUC

Tým pražské Slavie už pro olomoucké fotbalisty není neporazitelný. Svěřenci Petra Uličného českého vicemistra přehráli 2:0 a získali jeho skalp po více než osmi letech. Naposledy to bylo v srpnu 1995 v sezóně, na jejímž konci zvedli slávisté titul nad hlavu.

Po svižném úvodu se do první šance dostali slávisté v deváté minutě, když po centru Tomáše Doška Piták z hranice šestnáctky pálil vysoko nad. Pak přišly šance domácích, Hubník mířil hlavou nad a po faulu Müllera na Reitera srazili Kučerovu střelu z trestného kopu zadáci Slavie na roh. Ve 20. minutě střílel Piták zdálky - byla to první a jediná střela na branku v poločase, ale Vaniak bez problémů míč chytil.

Domácí zkoušeli překonat obranu hostů úniky po stranách vedenými Vlčkem a uzdraveným Urbánkem, jejich centry však Müller s Petroušem odvraceli bez problémů. V poslední minutě měli domácí možnost vstřelit gól, po Urbánkově trestném kopu prošel tečovaný míč až k vzdálenejší tyči, Kučera však už na něj nedosáhl.

Nástup do druhého poločasu měla Slavia lepší. Velkou šanci měl po rohovém kopu Zachariáš, jehož střelu Vaniak doslova vyškrábl na roh. Rozlet Slavie nezastavil ani její obránce Petrouš, když doslova volejbalovým blokem před vlastní šestnáctkou zastavil domácího Reitera v úniku a dostal červenou kartu.

Slavia hrozila i v deseti

Hosté i v deseti byli aktivnější a mohli skórovat. Dostálkovu střelu z dobré pozice zblokoval domácí Kučera a Vaniak pak zasahoval i proti další střele Tomáše Doška z dálky. V 60. minutě dostal příležitost v domácím celku konstruktivní Ševela, který střídal defenzivního Špiláčka a dvě minuty po svém nástupu na hřiště střílel ve stoprocentní šanci po akci Babniče a Vlčka pouze do brankáře Kozáčika.

Odražený míč pak Urbánek vrátil před branku, kde s konečnou platností zasáhl Bejbl. Petroušova absence se přece projevila. Při Urbánkově trestném kopu Slavii Petroušova výška chyběla a domácí Reiter míč hlavou nasměroval přesně pod břevno. Hosté mohli záhy vyrovnat, ale Piták šanci promarnil a usnadnil Olomouci cestu za vítězstvím.

Olomouc vs. Slavia 2:0
Poločas: 0:0. Branky: 69. Reiter, 79. Babnič. Rozhodčí: Helebrant - Pustka, Pokorný. ŽK: Zachariáš. ČK: 50. Petrouš (oba Slavia). Diváci: 6659.
Olomouc: Vaniak - Randa (68. Vyskočil), Hudec, R. Hubník, Kučera - Vlček, Zbožínek, Špiláček (60. Ševela), Urbánek - Reiter (87. M. Hubník), Babnič. Trenér: Uličný.
Slavia: Kozáčik - Kratochvíl, Müller, Petrouš, Zachariáš - Dostálek, Latka (74. Lukeš), Bejbl, Piták - Adauto (72. Fořt), T. Došek (78. Kalivoda). Trenér: Beránek.