Žižkovští fotbalisté nastříleli ve Vítkovicích šest gólů

VÍTKOVICE

Fotbalisté Viktorie Žižkov deklasovali v zápase 26. kola druhé ligy domácí Vítkovice 6:0 a jsou na nejlepší cestě do nejvyšší soutěže. Na domácím týmu byla od úvodních minut patrná nervozita plynoucí ze současné aktuální hrozby sestupu. Ještě do přestávky je za bázlivý výkon potrestali brankami Kučera a kanonýr Švancara.

Archivní foto

Po změně stran definitivně zlomily domácí tým dva slepené góly, jejichž autory byli Demjan a znovu Švancara. V závěru stvrdili jednoznačný výsledek Novotný s Kušnírem.

Třinec si prohrou s Ústím zkomplikoval boj o záchranu

Fotbalisté Třince nezastavili proti Ústí nad Labem černou sérii a prohře 0:2 nebodovali už osm zápasů za sebou. Severomoravský tým tak zůstává mezi největšími kandidáty na sestup.

Přestože třinečtí hráči byli herně lepším mužstvem, Severočechům k plnému bodovému zisku stačilo využít dvou zaváhání domácích obránců. Při prvním gólu se míč vyražený brankářem Vreštiakem dostal k nehlídanému Zoubelemu, při druhé trefě pak krátce před koncem prošel hostující Fousek hladce třineckou obranou a bez problémů poslal míč za záda domácího gólmana.

Vítkovice - Žižkov 0:6 (0:2)
Branky: 39., 55. Švancara, 12. Kučera, 52. Demjan, 73. Novotný, 82. Kušnír. Rozhodčí: Damková - Bouše, Koval. ŽK: Hromkovič, Švec - Král. Diváci: 842.
Vítkovice: Kello - Staněk, Derych, Hromkovič (53. Cverna) - Valášek, Švec, Motyčka (69. Planeta), Novák - Kozačuks, Kroker (82. Fromelius) - Jandík. Trenér: Grussmann.
Žižkov: Bartalský - Kučera, Labant, Šťastný, Jambor - Kušnír, Novotný, Král (81. Procházka), Stracený - Švancara (81. Bukač), Demjan (67. Kalod). Trenér: Skalba.
Třinec - Ústí nad Labem 0:2 (0:1)
Branky: 11. Zoubele, 89. Fousek. Rozhodčí: Možíš - Peřina, Tacina. ŽK: Čelůstka, Matěj - R. Novák, Stárek, Karlík. Diváci: 621.
Třinec: Vreštiak - Lisický, Brezničan, Pindor, Matěj (85. Miko) - Malíř, Ceplák (46. Cieslar), Čelůstka (69. Kořínek), Janeček - Szmek, Maceček. Trenér: Čopjak.
Ústí nad Labem: R. Novák - Stárek, Palša, T. Novák, Dvořák - Zoubele (80. Mašanský), Martykán, Karlík, Hruška - Fousek, Vondrášek (74. Procházka). Trenér: Rys.