Pozor na ceremoniály. Předseda chtěl fotbalistům předat trofej, potkala ho nemilá nehoda

Sydney

Fotbalové soutěže vrcholí. Přichází čas ceremoniálů. Trofej už se předávala i v Austrálii, bylo to doplněno o nechtěný kousek, o který se postaral čtyřiaosmdesátiletý šéf tamní asociace Frank Lowy. Vše bylo připraveno, když přišla nečekaná nehoda...

Prezident australského fotbalu spadl z pódia

Ve finále A-League vyhrál tým Melbourne Victory nad FC Sydney 3:0 a získal třetí titul. Zbývalo už jen předat trofej nejlepším. Na vyvýšeném pódiu ale starý pán snad přehlédnul schůdek, zavrávoral a drsně letěl po hlavě dolů. Zaražení byli v tu chvíli hráči i 30 000 diváků v hledišti.

Rodák z československého Filakova, jeden z nejbohatších lidí v Austrálii a dlouholetý podporovatel vzestupu tamního fotbalu, se ale naštěstí otřepal, měl jen naražené rameno. Ceremoniál se mohl normálně uskutečnit. Ale ani tak banální záležitost, jako je předání poháru, nemusí mít úplně hladký průběh.