Tiger Woods po dlouhé době triumfoval na turnaji

Po nejhorší sezóně v kariéře se nový rok vyvíjí pro amerického golfistu Tigera Woodse podstatně lépe: na turnaji v San Diegu slavil vítězství s náskokem tří úderů před nejbližšími soupeři. Bývalý první hráč světa vyhrál soutěž Buick Invitational už potřetí a z dotace 4,5 miliónu dolarů obdržel šek na 864 tisíc.

Američan Tiger Woods odstartoval letošní ročník lépe než ten minulý - archivní foto.

Průběh turnaje ovlivnilo nepříznivé počasí, které narušilo program. Woods musel na cestě k 41. vítězství na okruhu PGA v kariéře odehrát v neděli třicet jamek místo běžných osmnácti.

"Je to skvělý pocit, zvláště, když to trvalo tak dlouho. Ani se tomu nechce věřit, že to bylo tak dlouho," řekl Woods, který se loni trápil a přišel po dlouhé době o post světové jedničky. V Kalifornii vyhrál, přestože ho trápila chřipka a zhubnul o tři kilogramy. "Cítím únavu, chyběla mi energie, dneska jsem chodil pomaleji. Snažil jsem se co nejvíc jíst, abych měl z čeho brát," dodal.

Za Woodsem se podělili o druhé místo Brit Luke Donald a Američané Charles Howell s Tomem Lehmanem, jenž čeká na turnajový úspěch už pět let. "Jsem zklamaný, nemohu si pomoct, ale tohle byla velká šance," posteskl si americký kapitán pro Ryder Cup v roce 2006.

V San Diegu se nevedlo světové jedničce Vijayi Singhovi. Hráč z Fidži, jenž před týdnem zvítězil na Havaji, skončil třiadvacátý. Na 56. pozici se umístil český rodák s německým pasem Alex Čejka.

Hloupou chybou se připravil o možná dobrý výsledek Američan Dean Wilson. Po druhém kole, po němž ztrácel jediný úder na vedoucího Lehmana, si zapomněl podepsat výsledkovou kartu a byl za porušení pravidel diskvalifikován.