Woods již nevládne golfistům, trůn ztratil v přímém souboji

NORTON

Více než pět let vévodil americký golfista Tiger Woods světovému žebříčku. Jenže Woods nyní zažívá nepovedený rok, vyhrál jen jediný turnaj a po 264 týdnech odevzdal žezlo. To po vítězství na turnaji v americkém Nortonu patří Vijayu Singhovi z Fidži. V Nortonu se představil i Woods, a tak předávání vlády bylo stylové - v přímém souboji.

Tiger Woods už není nejlepším golfistou planety.

Woods skončil na domácím turnaji na děleném druhém místě, Singh v Nortonu vyhrál. Aby zůstal americký golfista na čele, musel skončit před Singhem.

"Byla to hezká série. Být druhý na světě přece také není špatné, ne?" snažil se zakrýt své zklamání osmadvacetiletý Američan. "Nemrzí mě žebříček, mrzí mě, že nevyhrávám. Když vítězíte, pozice na žebříčku přichází automaticky," řekl Woods.

Mezi golfové profesionály vstoupil Woods před osmi lety a na prvním místě světového žebříčku strávil dohromady 334 týdnů. Jeho rekordní série kralování bez přerušení trvala až do dneška od 8. srpna 1999.

Singh získal 900 tisíc dolarů

Singh však letos dokazoval, že se bude moci pyšnit titulem nejlepšího golfisty světa právem. "Byl to dobrý turnaj. O žebříček mi ale nešlo," řekl jednačtyřicetiletý Singh, jenž po vítězství v Nortonu inkasoval šek na 900 tisíc dolarů.

"Neříkal jsem si, že sem jdu s tím, abych porazil Tigera a stal se světovou jedničkou. Prostě jsem chtěl vyhrát a tenhle cíl se mi splnil," dodal golfista z Fidži, jenž má letos na svém kontě šest turnajových vítězství.