Bílek třemi body pomohl Kärpatu Oulu k vítězství

HELSINKY

Český hokejista Vítězslav Bílek si ve čtvrtečním zápase finské ligy připsal tři body za dva góly a asistenci a výrazně přispěl k vítězství Kärpatu Oulu nad Ässätem Pori. Vedle lednové posily, která přišla do Oulu z Kladna, se v domácím dresu gólově prosadil i další Čech Michal Broš.

Jednu branku Oulu vstřelil i Michal Broš (na snímku vpravo).

Vítězství poslední KalPy Kuopio nad Blues Espoo zařídil český útočník Tomáš Kůrka, který skóroval ve druhé minutě prodloužení.

Finsko - 52. kolo:
Hämeenlinna - IFK Helsinky 3:2 (za hosty Schnábel 0+1), Ilves Tampere - Jyväskylä 4:2, Jokerit Helsinky - TPS Turku 7:1 (Vopat 1+0 - Sičák 1+0), KalPa Kuopio - Blues Espoo 2:1 v prodl. (Kůrka 1+0 - Kohn 1+0), Kärpät Oulu - Ässät Pori 5:3 (za domácí Bílek 2+ 1, Broš 1+0), Pelicans Lahti - Lukko Rauma 4:1, SaiPa Lappeenranta - Tappara Tampere 3:2.
14. KalPa Kuopio506443697:20430

Čeští hokejisté Vladimír Machulda a Pavel Skrbek se trefili v dnešním zápase švédské ligy, ale Lulee to na úspěch nestačilo. Na ledě Brynäs se žádný z jejich spoluhráčů gólově neprosadil a hosté prohráli 2:5.

Jednu ze šesti branek Färjestadu vstřelil Radek Hamr, jehož gól přispěl k vítězství domácích 6:3 nad posledním Leksandem. Lídr nejvyšší soutěže v zemi olympijských šampionů HV 71 dnes nezaváhal a doma porazil 5:2 Södertälje.

Švédsko - 48. kolo:
Timra - MODO Hockey 0:3 (Hořava 0+1), Brynäs - Lulea 5:2 (za hosty Machulda 1+1, Skrbek 1+0), Mora - Djurgaarden 4:3, Färjestad - Leksand 6:3 (Hamr 1+1, Ševc 0+1 - Bicek 0+1), Linköping - Frölunda 1:5, HV 71 - Södertälje 5:2.