Rosa v ruské lize opět skóroval, trefil se i Platil

MOSKVA

Hokejový útočník Pavel Rosa se podruhé za sebou střelecky prosadil v ruské lize, když v sobotu přispěl k vítězství Omsku 3:2 v prodloužení nad Čerepovcem. Gól dal také obránce Jan Platil z CSKA Moskva, které vyhrálo v Novosibirsku 5:3.

Radek Duda

Rosa v úvodu třetí třetiny poslal druhý tým tabulky do vedení 2:1, ale necelé tři minuty před koncem normální hrací doby Čerepovec vyrovnal. Výhru zajistil Avangardu Kurjanov.

Hokejisté CSKA na Sibiři prohrávali už 0:3, ale díky Platilově brance v 42. minutě manko smazali. Vzápětí dvěma góly strhli vítězství na svou stranu.

Balaštík pomohl gólem týmu HV 71 do čela švédské ligy

Čeští útočníci Jaroslav Balaštík a Jan Hrdina pomohli týmu HV 71 z Jönköpingu do čela švédské ligy. Balaštík při sobotní výhře 5:3 nad Luleou jeden gól dal a Hrdina na dva nahrál, hned čtyřikrát domácí mužstvo využilo přesilovou hru. Na první příčce HV 71 vystřídal Färjestad, jenž prohrál o gól na ledě Mory.

Linköpingu pomohl přerušit sérii sedmi porážek za sebou slovenský gólman Rastislav Staňa, jehož klub angažoval místo Romana Čechmánka. K remíze 3:3 s Brynäsem přispěl Staňa čtyřiadvaceti úspěšnými zákroky.

Duda pomohl Ilvesu k výhře nad třetím týmem finské ligy

Útočník Radek Duda pomohl jednou asistencí hokejistům Ilvesu Tampere k vítězství 4:2 na ledě Hämeenlinny, která tak přišla o třetí místo v tabulce. Neúspěšnou premiéru v dresu Lahti si po přestupu z Lukko Rauma odbyl obránce Jiří Hunkes, jehož nový tým podlehl SaiPě Lappeenranta 2:5.

Košice porazily v nájezdech Trenčín a jsou první

Hokejisté Košic zvítězili v předehrávce 46. kola slovenské extraligy nad Trenčínem 4:3 po samostatných nájezdech a minimálně do neděle předstihli Zvolen v čele tabulky. Svěřenci Antonína Stavjani si vynutili pokračování zápasu Kollárovou brankou v 51. minutě, v rozstřelu pak rozhodl o výhře domácích Gron.

V duelu českých hokejistů ve Švýcarsku se radoval Grošek

V duelu dvou českých hokejových legionářů ve švýcarské lize měl v sobotu v hale Zugu důvod k radosti Michal Grošek. Na výhře domácích nad Klotenem 6:3 se podílel jednou asistencí, obránci Radkovi Hamrovi v dresu hostů nebyly nic platné dva body za nahrávky.

Rusko - 47. kolo:
Chabarovsk - Petrohrad 1:4, Chimik MO - Nižněkamsk 3:2, Čeljabinsk - Viťaz Čechov 2:0, Křídla sovětů - Togliatti 3:4, Magnitogorsk - MVD Podolsk 6:3, Novokuzněck - Dynamo Moskva 4:3 v prodl., Novosibirsk - CSKA Moskva 3:5 (za hosty Platil 1+0), Omsk - Čerepovec 3:2 v prodl. (za domácí Rosa 1+0).
Švédsko - 46. kolo:
Brynäs - Linköping 3:3 po prodl. (za hosty Vlasák 0+1), Djurgaarden - MODO Hockey 2:1, HV 71 - Lulea 5:3 (Balaštík 1+0, Hrdina 0+2 - Chabada 1+0), Malmö - Frölunda 3:8, Mora - Färjestad 3:2 (za domácí Brendl 0+1, Blaťák 0+1), Timra - Skelleftea 1:2 v prodl.
Finsko - 52. kolo:
Hämeenlinna - Ilves Tampere 2:4 (za hosty Duda 0+1), KalPa Kuopio - Kärpät Oulu 0:5, SaiPa Lappeenranta - Pelicans Lahti 5:2, Tappara Tampere - Lukko Rauma 3:0, TPS Turku - Ässät Pori 5:2, Jyväskylä - Jokerit Helsinky 5:2.
Slovensko - 46. kolo:
Košice - Trenčín 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Švýcarsko - 38. kolo:
Fribourg - Ženeva 5:2, Langnau - Basilej 3:2, Rapperswil - Bern 5:4 v prodl., Zug - Kloten 6:3 (Grošek 0+1 - Hamr 0+2).