Tři Češi rozhodli o postupu svých týmů do čtvrtfinále superligy

KOŠICE, MOSKVA

Tři čeští hokejisté sehráli klíčovou úlohu ve třetích osmifinálových zápasech ruské superligy. Jan Marek a Pavel Rosa vstřelili vítězné branky, které rozhodly o třetí výhře a postupu Magnitogorsku a Omsku. Michal Mikeska pak proměnil rozhodující samostatný nájezd, který poslal do čtvrtfinále Ufu.

Všichni favorité ve středu jeli na led soupeřů s vedením 2:0 a jen Novosibirsk a Chimik Moskevská oblast nedokázaly série dotáhnout do konce. Čtvrtý zápas si shodnými výhrami 2:0 vynutili hokejisté Čerepovce a Nižněkamsku.

Trenčín vyhrál první semifinále na ledě Košic

Hokejisté Trenčína vstoupili vítězně do semifinálové série s Košicemi. Svěřenci českého trenéra Antonína Stavjani ve středu vyhráli na ledě soupeře 2:1 a v sérii na čtyři vítězná utkání se ujali vedení.

Trenčín se dvě minuty před koncem úvodní třetiny ujal vedení, když Poljaček dorazil Nemcovu střelu. Pak hosty několikrát podržel brankář Hála, ale na Gronovu střelu zblízka byl ve 33. minutě krátký. Nerozhodný stav však vydržel jen dvě minuty, než vítěznou branku vstřelil Barinka.

HV 71 a Timra se přiblížily postupu do semifinále

Hokejisty HV 71 a Timry dělí jediný úspěch od postupu do semifinále švédské ligy. Vyhráli středeční páté čtvrtfinálové zápasy a v sérii na čtyři vítězná utkání se ujali vedení 3:2.

HV 71 využilo výhodu domácího prostředí k vítězství 6:2 nad Brynäs, k němuž gólem přispěli také čeští útočníci Jan Hrdina a Jaroslav Balaštík. Timra díky třem brankám ve druhé třetině vyhrála 5:2 na ledě MODO.

Slovensko - Semifinále I.
Košice - Trenčín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 33. S. Gron (Špelda) - 18. Poljaček, 35. P. Barinka. Rozhodčí: Jonák, Baluška - Bednár, Orolín. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:0. Diváci: 7211. Stav série: 0:1.
Rusko - osmifinále, 3. zápasy:
Novokuzněck - Kazaň 3:5 - konečný stav série 0:3, Togliatti - CSKA Moskva 3:4 v prodl. (Demel 0+1 - Platil 0+1) - konečný stav série 0:3, Čerepovec - Chimik MO 2:0 - stav série 1:2, MVD Podolsk - Magnitogorsk 2:3 (za hosty Marek 1+0, Kudrna 0+1) - konečný stav série 0:3, Viťaz Čechov - Omsk 0:1 (Rosa 1+0) - konečný stav série 0:3, Petrohrad - Ufa 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Mikeska 0+1) - konečný stav série 0:3, Dynamo Moskva - Jaroslavl 2:4 - konečný stav série 0:3, Nižněkamsk - Novosibirsk 2:0 - stav série 1:2.
Švédsko - čtvrtfinále, 5. zápasy:
HV 71 - Brynäs 6:2 (za domácí Hrdina 1+1, Balaštík 1+0) - stav série 3:2, MODO Hockey - Timra 2:5 - stav série 2:3.