Slavia obrat nedokonala, Pardubice pojistily vedení

PARDUBICE

V repríze finále minulého ročníku extraligy se v dohrávce 25. kola hokejové extraligy na pardubickém ledě představila mistrovská Slavia a nestačila se divit, když domácí třemi brankami v úvodních devíti minutách vyhnali gólmana Málka na střídačku. Slavia sice v atraktivním utkání srovnala krok, vítězství ale nakonec zůstalo na východě Čech.

Pardubice v repríze loňského finále přehrály mistra ze Slavie 5:3.

Do první velké šance se v bouřící pardubické Aréně dostal chvíli po úvodním vhazování Dopita po dlouhé přesné přihrávce Michala Sýkory, Málek byl ale ještě na místě. Ovšem hned ve 4. minutě šli domácí do vedení, kdy Kadlec ztratil ve vlastní třetině kontrolu nad pukem a chyby okamžitě využil Mikeska, na jehož střelu byl Málek krátký.

Tentýž útočník Pardubic o tři minuty později zvýšil na 2:0, když sklepl vzduchem plachtící kotouč za Málkova záda. Černý den gólmana Slavie podtrhl v deváté minutě Dopita, jehož střela po ledě proklouzla pod Málkovým betonem. Po třetím úderu se do klece hostů postavil Lukáš Hronek.

Slavia se uklidnila při oddechovém čase a hned z následující akce se po Supově trefě vrátila do hry. Atraktivní utkání pokračovalo i v dalších minutách, Pražanům se navíc podařilo snížit na jednobrankový rozdíl, když při vyloučení domácího Petra Sýkory prostřelil Adama Svobodu Milan Antoš. Ve druhé polovině první třetiny se kanonáda uklidnila, šancí se blýskl ještě domácí Mikeska a Koukal s Průchou, do první sirény se už ale skóre neměnilo.

Hronek Slavii dlouho držel

Aktivita domácích neustala ani ve druhém dějství a hned v úvodních minutách zvonila dvakrát tyč Hronkovy brány. Byla to ale Slavia, která se radovala z další branky. Při vyloučení Průchy dostal před Svobodou ideální přihrávku Sup, který svým druhým gólem v utkání přinesl Slavii vyrovnání. Polovina zápasu patřila Pardubicím, ale ani závary před Hronkem při vyloučení Staňka a Graňáka změnu skóre nepřinesly.

V závěrečné třetině tlak domácích vrcholil, ale slávistického náhradníka v brance dlouho nedokázali překonat ani z těch nejvyloženějších šancí, které si postupně vypracovali Kolář, Pištek, Petr Sýkora a Průcha. Nakonec přece jen Pardubice spasila přesilovka. Jen osm sekund seděl na lavici hanby Kuntoš, protože Divíškovu střelu zblízka Hronek zlikvidovat nestačil. Definitivní podobu výsledku dal při power-play slávistů Dopita.

Domácí si sedmnáctou letošní výhrou pojistili vedení v tabulce, na druhý Zlín mají náskok sedmi bodů.

Pardubice - Slavia 5:3 (3:2, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Mikeska, 7. Mikeska (Pištek), 9. Dopita (Zábranský), 54. T. Divíšek (Dopita, T. Blažek), 60. Dopita (T. Divíšek) - 9. Sup (J. Beránek), 12. Antoš (P. Martinec, Kropáč), 33. Sup (D. Hruška, J. Beránek). Rozhodčí: Bolina - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 9300 (vyprodáno).
Pardubice: A. Svoboda - Čáslava, Zábranský, M. Sýkora, Mudroch, Podhradský, Duben, Pácal - P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký - F. Mrázek, Dopita, T. Blažek - Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek - Kolář, Průcha, Koukal. Trenéři: Říha, Seidl.
Slavia: Málek (9. Hronek) - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec (22. O. Staněk), D. Pojkar, Kuntoš, Graňák - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Kropáč, P. Martinec, Tomica (25. Červenka) - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Klepiš, Vondrka, Antoš. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.