Sparta porazila vedoucí Budějovice

Úřadující mistr proti lídrovi. Nedělní bitva extraligových premiantů vyšla lépe Spartě, které v brankových dostizích s Českými Budějovicemi excelentně vyšla poslední třetina. Sedm branek z deseti padlo v přesilovkách.

První část se změnila v střelecký souboj Tona s Hüblem. Zatímco budějovický útočník trestal domácí v početních výhodách, pražský rychlík těžil ze souhry s Kratěnou i rychlosti v bruslařském souboji proti Kutlákovi.

Hosty nezlomil trest ve hře pro Posmyka. Inkasovali sice v pětiminutovém oslabení z hole Kratěny, ale ještě do konce třetiny Kutlák vyrovnal.

Domácí trenéři překvapivě stáhli ze hry Salfického, jenže jeho náhradník Duba inkasoval hned z první rány čtvrtý gól. Závěrečných dvacet minut se ovšem proměnilo v koncert Sparty. Třikrát vyškolila čtveřici Jihočechů a užila si závěrečné ovace.

Marian Jelínek, asistent trenéra Sparty: "Pro lidi hezký zápas, ale chyb bylo až příliš."

Josef Jandač, trenér Č. Budějovic: "V poslední třetině Sparta nemilosrdně trestala naše fauly."

Sparta Praha - Mountfield České Budějovice 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. P. Ton (O. Kratěna), 7. P. Ton (Štrba), 28. O. Kratěna (P. Ton), 44. Sivek (O. Kratěna), 50. O. Kratěna (J. Hlinka), 54. Ptáček (Hlaváč) - 4. V. Hübl (Brabenec), 16. V. Hübl (Vydarený), 34. Kutlák (M. Hudec), 35. Brabenec (V. Hübl). Rozhodčí: Rejthar - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 9:7, navíc Posmyk (České Budějovice) 5 minut a do konce utkání. Využití: 4:3. Diváci: 6317.
Sparta Praha: Salfický (34. Duba) - Vykoukal, Jan Hanzlík, Ptáček, Stehlík, Tabaček, Černošek, Benýšek - P. Ton, Štrba, O. Kratěna - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - Dragoun, Langhammer, Netík. Trenéři: Výborný a Jelínek.
České Budějovice: Turek - Gřegořek, Posmyk (28. Macháček), Vydarený, Toman, Kutlák, Mucha - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Kotrla, Vak, Mertl - Šimánek, V. Nedorost, Sailer - Gulaš, L. Květoň, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.