Vsetínu proti Kladnu nestačilo ani tříbrankové vedení

VSETÍN

Hokejisté Kladna vyhráli v pátečním zápase 23. kola extraligy na ledě Vsetína po samostatných nájezdech 4:3. Domácím k tříbodovému zisku nestačilo ani vedení 3:0 v polovině zápasu. O vítěznou trefu hostů se postaral Kalla.

Vsetín měl famózní nástup, ve 3. minutě šel do vedení a po dalším rychlém výpadu hostující Orct inkasoval znovu. Od druhé třetiny šel do branky Kladna Lev, ale domácí nápor nezastavil ani on. Při signalizované výhodě se trefil Lotyš Berzinš.

Hosté dlouho vypadali na ručník, jenže domácí jim dali šanci na zkorigování vlastní nedisciplinovaností. Dvojnásobnou přesilovku využil Kalla a další výhodu za tři a půl minuty gólově završil Frolík. To ale nebylo vše, náskok Vsetína se definitivně rozplynul, když obránce Ševc vystihl minelu v domácí rozehrávce. Nastavení gól nepřineslo a body tak zajistili Kladnu v nájezdech Kalla a Patera.

Břetislav Kopřiva, trenér Vsetína: "Jsme velmi zklamaní. Chyby jsme vyráběli hlavně v obraně. Soupeř zápas otočil díky naší nedisciplinovanosti."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Stálo nás to hodně si, ale zisk bodů nás potěšil."

Vsetínská hokejová - Rabat Kladno 3:3 (2:0, 1:2, 0:1) po třetí třetině
Branky a nahrávky: 3. Bobček (Sakrajda), 8. Galvinš (Davídek), 29. Berzinš (Dubec) - 33. Kalla (Patera), 36. M. Havel (Frolík), 47. Ševc (Patera). Rozhodčí: Kubeš - Hlavatý, Tošenovjan.
Vsetín: Vehviläinen - Všetečka, Kučný, Galvinš, Bobček, Bolf, Balčík, od 30. Štach - Sakrajda, Stantien, Demel - Dubec, Berzinš, Rob - Davídek, Kraus, Sabol - Kucharčík, L. Duba, Grill. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Kladno: Orct (21. Lev) - Ševc, Evan, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, Hájek, V. Čech, Trončinský - Horna, Patera, Martin Procházka - Bílek, Kalla, Frolík - M. Havel, Kalla, Kuchler - Rudovský, Kazatel, Jaroš. Trenéři: Müller a Kasík.