Hejduk asistoval u druhého vítězství Colorada

DENVER

Český hokejista Milan Hejduk v dresu Colorada v pátečním utkání prvního kola play-off NHL dvěma asistencemi přispěl ke druhému vítězství svého týmu nad Dallasem. Naopak asistence Martina Ručínského nepomohla Vacouveru v souboji s Calgary.

Z prvního gólu se v deváté minutě první třetiny radovali hostující hokejisté Dallasu, když Modano v přesilovce potrestal vyloučení domácího Konowalčuka. Jenže dallaským hvězdám se nepodařilo uhlídat trio Sakic, Tanguay, Hejduk, které se v prvním zápase postaralo o dvě branky. V pátečním utkání si do statistik Sakic a Tanguay shodně připsali po jednom gólu a jedné asistenci a Hejduk dva body za přihrávky.

Problémem hostů však byly i nevyužité přesilové hry. Ze sedmi domácími hokejisty nabídnutými přesilovými hrami dokázali využít jednu, zatímco Colorado proměnilo tři z devíti a mohlo se radovat z výhry 5:2. V sérii tak zvýšilo své vedení na 2:0. Třetí vzájemné utkání je na programu v pondělí v Dallasu.

Domácího prostředí naopak nedokázal využít Vancouver a pro prohře s Calgary 1:2 je stav série srovnán na 1:1. Hokejisty Vancouveru zlomily dvě branky inkasované v páté minutě první třetiny v rozmezí necelé minuty. Gól Näslunda ve 30. minutě je pak již nedokázal dostat do hry. U branky asistoval Martin Ručínský, který úvodním gólem odstartoval výhru v prvním utkání. Ke třetímu zápasu hokejisté nastoupí v neděli.

Na půlce cesty do druhého kola jsou i hokejisté Bostonu, kteří o výhře 2:1 nad Montrealem rozhodli až ve druhé minutě prvního nastavení gólem Patrice Bergerona. Třetí vzájemné utkání je na programu v neděli.

Výsledky pátečních zápasů
Západní konference:
Colorado vs. Dallas 5:2
Třetiny: 2:1, 2:1, 1:0, Branky: 10. Sakic (Hejduk), 20. Tanguay, 27. Forsberg (Hejduk), 34. Hinote, 44. Konowalchuk - 9. Modano, 38. Therien, Střely: 27:21, Vyloučení: 8:11, Diváci: 18 007, Stav série: 2:0.
Vancouver vs. Calgary 1:2
Třetiny: 0:2, 1:0, 0:0, Branky: 29. Näslund (Ručinský) - 4. Iginla, 4. Lombardi, Střely: 26:24, Vyloučení: 7:7, Diváci: 18 630, Stav série: 1:1.
Východní konference:
Boston vs. Montreal 2:1 v prodl.
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 - 1:0, Branky: 16. Nylander, 62. Bergeron - 36. Brisebois, Střely: 19:26, Vyloučení: 6:6, Diváci: 17 565. Stav série: 2:0.