Jágr dotáhl k vítězství Rangers, Hašek šestkrát inkasoval

NEW YORK

Hokejisté Rangers získali důležité vítězství 2:1 po samostatných nájezdech nad Carolinou, s níž se přetahují o postupové příčky pro play-off NHL. Za výhrou táhl newyorský tým kapitán Jaromír Jágr, který v sobotu odstoupil z utkání s Pittsburghem pro bolesti v noze.

V neděli Jágr přihrál Marku Malíkovi na úvodní gól a proměnil i svůj nájezd. Rangers díky výhře předstihli Carolinu v pořadí Východní konference. "Škoda, že jsme nevyhráli v normální hrací době. Jsem rád, že jsme získali dva body, kdyby to ale bylo po šeedsáti minutách, byl bych ještě radši," uvedl po utkání Jágr.

Hudler skóroval i asistoval

Černý večer naopak prožil gólman Dominik Hašek, který od hokejistů Bostonu dostal šest gólů z 25 střel. Haškovi se marně snažili pomoci jeho krajané Jiří Hudler a Robert Lang, kteří svými body porážku Detroitu 3:6 neodvrátili. Hudler jeden gól dal a v závěru připravil další Langovi. Haška jednou překonal i Petr Tenkrát.

Detroit na domácím ledě propadl ve druhé třetině, kdy přišel o jednobrankový náskok, Boston navíc přidal dvě branky v úvodu posldní části a převzal kontrolu nad utkáním. "Prohráli jsme si to sami. Nedokázali jsme dostat soupeře pod tlak, z obranné třetiny se góly nedávají," stěžoval si po utkání kouč Detroitu Mike Babcock.

Colorado ztratilo v boji o play-off

Gól Milana Hejduka nestačil Coloradu v Minnesotě, hosté podlehli 2:3 v prodloužení. Český kanonýr zaznamenal už 28. trefu v sezóně, u které mu asistoval Paul Stastny. Syn slovenské legendy Petera Šťastného bodoval v osmnáctém zápase za sebou a překonal nováčkovský rekord v NHL, který držel od roku 1993 Fin Teemu Selänne.

Colorado prohrálo po pěti výhrách v řadě a čeká jej ještě tuhý boj o účast v play-off. V základní části zbývá Avalanche odehrát třináct zápasů a momentálně ztrácejí na deváté příčce v Západní konferenci na osmé Calgary osm bodů. "Jsme zklamaní, chtěli jsme dva body," smutnil brankář Colorada Peter Budaj. Pokud by Avalanche nepostoupili do vyřazovací části, chyběli by v bojích o Stanley Cup poprvé od sezóny 1993/94.

New York Rangers - Carolina 2:1 po SN (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 10. Malík (Jágr, Rozsíval), rozhodující sam. nájezd Cullen - 31. Justin Williams. Zásahy brankářů: Lundqvist 31/30 - Ward 13/12, Grahame 13/13. Diváci: 18 200.
Detroit - Boston 3:6 (2:1, 0:2, 1:3)
Branky: 8. Hudler, 9. Lidström, 53. Lang (Hudler) - 6. a 26. Sturm, 32. Tenkrát, 43. Bergeron, 49. Kobasew, 55. Kessel. Zásahy brankářů: Hašek 25/19 - Thomas 38/35. Diváci: 20 066.
Minnesota - Colorado 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 12. a 51. M. Koivu, 65. Burns - 17. Hejduk, 50. Laperriere. Zásahy brankářů: Backström 23/21 - Budaj 29/26. Diváci: 18 568.
San Jose - Edmonton 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 13. S. Bernier, 57. K. McLaren, 60. Matt Carle. ¨Zásahy brankářů: Nabokov 22/22 - Roloson 30/28. Diváci: 17 496.
Dallas - Los Angeles 4:3 v prodloužení (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 16. Nagy, 20. Daley, 45. Hagman, 61. Modano - 13. a 46. D. Brown, 42. Willsie. Zásahy brankářů: Turco 21/18 - Burke 34/30. Diváci: 17 478.
Anaheim - Vancouver 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Branky: 7. a 47. Selänne, 16. a 17. McDonald - 10. Burrows, 29. Sopel. Zásahy brankářů: Giguere 26/24 - Luongo 24/20. Diváci: 17 174.
5.San Jose6941325204:17185
6.Minnesota7039724200:17485