Basketbalisté Detroitu i podruhé porazili Cleveland

NEW YORK

Basketbalisté Detroitu uspěli i ve druhém zápase druhého kola play off zámořské NBA. Nejlepší tým základní části na domácí palubovce v úterý porazil Cleveland 97:91 navzdory zaváhání v závěrečné čtvrtině, kterou prohrál o dvanáct bodů. V sérii na čtyři vítězná utkání se tak Pistons ujali vedení 2:0.

Pokus o obrat ze strany Clevelandu vedl LeBron James, jenž ve druhém poločase zaznamenal 23 ze svých 30 bodů. Za zdramatizováním zápasu však stálo především uspokojení favorita, který vedl až o 22 bodů. "Měli jsme zápas tři čtvrtiny plně v rukou a pak jsme byli poněkud laxní. Přestali jsme dodržovat obrannou taktiku a LeBron nás začal ničit," uvedl trenér Detroitu Chauncey Billups.

Než jeho svěřenci začali na palubovce odpočívat, měli zápas pod kontrolou. Díky neprostupné obraně v průběhu první poloviny nedovolili Clevelandu bezmála sedm minut skórovat a před přestávkou marně hledal střelecké pozice i James.

Vyrovnaný je v Západní konferenci stav série mezi San Antoniem a Dallasem. Mavericks vyhráli v hale obhájců titulu 113:91 a vyrovnali na 1:1. Hvězda domácích Tim Duncan sice byla s 28 body nejlepším střelcem zápasu, ale v dresu Dallasu hned čtveřice hráčů nastřílela alespoň 19 bodů a dovedla tým k hladkému vítězství.

Harris měl zrychlit hru

Nejlepší trenér letošního ročníku NBA Avery Johnson do základní pětky Dallasu zařadil rozehrávače Devina Harrise, který měl především zrychlit hru. Tah se mu vydařil, o přestávce už Mavericks vedli o 21 bodů a prakticky rozhodli o výsledku. "Odehráli jsme zápas mnohem více podle svých not. Devin na tom měl velký podíl," uvedl Johnson, jehož žolík v sestavě nastřílel 20 bodů.

Nejlepším střelcem vítězného týmu byl s 27 body Josh Howard, 19 bodů zaznamenali Dirk Nowitzki a náhradník Jerry Stackhouse.