Basketbalisté Oklahomy vydřeli o bod vítězství v Portlandu

CHICAGO

Po dvou porážkách za sebou se basketbalisté Oklahomy dočkali v NBA vítězství a na palubovce Portlandu ho vydřeli o bod v prodloužení. V třetí čtvrtině přitom prohrávali o dvanáct bodů, ale pak soupeře ubránili a pod vedením Kevina Duranta s Russellem Westbrookem, kteří shodně nasbírali 28 bodů a 11 doskoků, zápas dovedli k výhře 107:106.

Kevin Durant (vpravo) patřil k nejlepším hráčům Oklahomy.

"Po těch porážkách už jsme to moc potřebovali. Když se ozvala závěrečná siréna, spadl nám obrovský kámen ze srdce," řekl Durant. Portland prohrál teprve podruhé a zůstal před svým přemožitelem v čele Severozápadní divize.

V dalším čtvrtečním duelu se newyorský tým Knicks zaskvěl šestnácti trojkami a domácí Chicago přestřílel 120:112. Nejpřesnější mušku měl náhradník Toney Douglas, který si rovnými 30 body zlepšil osobní rekord v NBA.