České volejbalistky zakončily turnaj v Polsku porážkou

KATOVICE

České volejbalistky prohrály na závěr turnaje v Katovicích s Chorvatskem 0:3 a skočily v tabulce poslední za svým dnešním přemožitelem. I přes sobotní prohru s českým výběrem triumfovaly Srbky, které dnes dokázaly připravit první porážku domácí reprezentaci (3:2).

České volejbalistky Ivana Plchotová (vpravo) a Petra Chalcarzová - ilustrační foto.

První set český tým hladce ztratil 16:25, ale další dva dovedl vždy do dramatické koncovky. V ní měly pokaždé navrch lépe bránící Chorvatky. Druhý set ukončila blokem na 30:28 Usičová, třetí skončil 26:24 a Chorvatky poprvé na turnaji vyhrály.

Český tým skončil v turnaji poslední, ale dočkal se alespoň dvou ocenění. Julie Jášová byla vyhlášena nejlepším liberem a Aneta Havlíčková nejlépe bodující hráčkou. Nejužitečnější volejbalistkou turnaje se stala domácí Malgorzata Glinková.

Turnaj byl součástí přípravy na mistrovství světa, které se uskuteční od 29. října do 14. listopadu v Tokiu. Český tým má ještě naplánovány dva zápasy s Chorvatskem koncem září, v říjnu pak přijdou na řadu tři duely s Alžírskem.

Přípravný turnaj volejbalistek v Katovicích (Polsko):
Česko - Chorvatsko 0:3 (-16, -28, -24)
Sestava ČR: Barborková, Pastulová, Havlíčková, Vanžurová, Mühlsteinová, Plchotová, libero Jášová.
Srbsko - Polsko 3:2 (-20, 23, -25, 19, 12)
Konečné pořadí: 1. Srbsko 3 zápasy/2 výhry, 2. Polsko 3/2, 3. Chorvatsko 3/1, 4. Česko 3/1.