Dallas vzdálil Clevelandu play-off

NEW YORK

Basketbalisté Dallasu patří k nejlépe střílejícím celkům NBA a v utkání s Clevelandem to dosvědčili víc než průkazně. Mavericks přestříleli Kavalíry 126:109, téměř polovinu bodů zařídila dvojice Dirk Nowitzki a Steve Nash. Cleveland porážkou opět ztratil v souboji s Bostonem o postup do play-off.

Nowitzki nastřílel 35 bodů a připsal si letošní maximum 18 doskoků, Nash přidal 31 bodů a 10 asistencí. "Všichni vychvalují naši obranu, ale my nejsme defenzivní tým," tvrdil po divoké přestřelce Nash. "Popadnout míč a hurá do útoku, to je náš styl. Soupeři by si měli už konečně zapamatovat, že jsme ofenzivní tým," dodal úspěšný střelec.

Kavalíři na palubovce Dallasu statečně drželi krok tři čtvrtiny utkání, v první čtvrtině si dokonce pod vedením LeBrona Jamese vypracovali sedmibodový náskok. James v utkání nasbíral 28 bodů, 6 asistencí a 5 doskoků a tradičně zvedal diváky ze sedadel stylem své hry, ať už proměňoval či bránil Nowitzkého nebo Nashe.

Ani hvězdný nováček ovšem porážce nezabránil. Vítězství dalo Dallasu definitivní jistotu účasti v play-off, naopak Cleveland ztrácí ve Východní konferenci na Boston, jehož dres obléká i Jiří Welsch, dvě utkání.

Philadelphia - Golden State 95:71
Nejvíc bodů: Dalembert, McKie 18 - Pietrus 19.
Milwaukee - Indiana 95:86
Nejvíc bodů: Smith 25 - J. O'Neal 20.
Dallas - Cleveland 126:109
Nejvíc bodů: Nowitzki 35 - James 28.
Denver - Seattle 124:119
Nejvíc bodů: Anthony 41 - Lewis 26.