Házenkář Jícha dovedl Kiel do finále Ligy mistrů

Kolín nad Rýnem

Házenkář Filip Jícha dovedl jedenácti góly Kiel do finále Ligy mistrů, kterou s německým celkem může vyhrát podruhé po triumfu před dvěma lety. V semifinále proti Berlínu byl suverénně nejlepším střelcem i autorem vítězné trefy na 25:24. Nejprestižnější evropskou klubovou trofej může v neděli získat i jeho spoluhráč Daniel Kubeš.

Filip Jícha s trofejí pro nejlepšího házenkáře světa.

Třetím Čechem v dnešním semifinále LM byl berlínský brankář Petr Štochl, který se dostal na hřiště v 17. minutě za stav 5:10 pro Kiel místo nevýrazného Silvia Heinevettera. Jícha a spol. ve finále narazí na Atlético Madrid.

Loňský nejlepší házenkář světa Jícha už letos s Kubešem vyhráli bundesligu i Německý pohár. Triple se Kielu povedlo v klubové historii vybojovat už v roce 2007.