Ve čtvrtfinále ligy volejbalistek vládnou favorité a Olymp

Volejbalistkám Prostějova, Olomouce, Ostravy a Olympu Praha chybí jediné vítězství k postupu do semifinále extraligy. Olymp vyhrál i podruhé v Přerově, zbylé tři týmy ovládly stejně jako v sobotu bez ztráty setu domácí zápasy.

Prostějovské suverénky základní části začaly druhé utkání proti Šternberku vítězstvím 25:17, což byla zdaleka nejvyrovnanější sada v sérii. Pak obhájce titulu ještě zvýšil obrátky a hostující tým uhrál v dalších setech podobně jako v sobotu jen devět a třináct bodů.

Hladce zvítězila také Ostrava nad KP Brno, Frýdek-Místek nevyužil v třetí sadě v Olomouci setbol a prohrál 26:28. Po zisku alespoň jednoho setu sahal také Přerov, ale Olymp vyhrál nejdramatičtější druhé dějství v jeho hale stejným poměrem. Třetí čtvrtfinálové zápasy se hrají ve středu.

Čtvrtfinále play off volejbalové extraligy žen - 2. zápasy:
Prostějov - Šternberk 3:0 (17, 9, 13)
Nejvíce bodů: Matienzová 16, Vargasová 12, Herelová 11 - Borovcová a Němčíková po 4. Stav série: 2:0.
Olomouc - Frýdek-Místek 3:0 (17, 17, 26)
Nejvíce bodů: Kubová 16, Dumančičová 14, Závodná 13 - Pavelková 15, Holišová 11, Štrbová 7. Stav série: 2:0.
Ostrava - KP Brno 3:0 (12, 19, 15)
Nejvíce bodů: Nachmilnerová 13, P. Kojdová 9, Zedníková 8 - Suchá 9, Tesařová 5. Stav série: 2:0.
Přerov - Olymp Praha 0:3 (-20, -26, -21)
Nejvíce bodů: Polášková 11, Gálíková 10, K. Kohoutová a Svobodová po 6 - Hodanová 20, Nová 17, Vyklická 9. Stav série: 0:2.