Pešek byl kvalifikaci v Brně osmý

BRNO

Sázka na závěrečné kolo v kvalifikaci na nedělní závod mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě do 125 ccm Lukáši Peškovi vyšla. Český jezdec dosáhl v součtu obou měřených tréninků osmého času a do závodu vyjede ze slibné druhé řady. Nejrychlejší byl vedoucí muž seriálu Švýcar Thomas Lüthi z českého týmu Elit s výkonem 2:08,638 minuty.

Ilustrační foto

Navzdory teplému a slunečnému počasí Lüthi nepřekonal traťový rekord Masarykova okruhu, který v této kubatuře drží už dva roky Ital Lucio Cecchinello (2:07,836). Krok s Lüthim držel italský jezdec Mattia Pasini, který byl pomalejší pouze o 32 tisícin sekundy. Nejrychlejší jezdec z pátečního tréninku Fin Mikka Kallio byl jedním ze sedmi závodníků jednačtyřicetičlenného startovního pole, kteří se dnes nezlepšili. Kalliovi stačil páteční čas na celkové třetí místo.

Pešek si v pátek stěžoval na problémy se strojem, které jej provázely i v dnešním dopoledním volném tréninku, kdy museli mechanici jeho týmu dolaďovat pérování stroje Derbi.

"Spokojený jsem, i když trénink nedopadl zcela podle mých představ. Ale i druhá řada je pro start dobrá. S ohledem na naše problémy mohu být rád. Na nedělní závod už je motocykl připraven a mám lepší pocit, než jsem měl v pátek večer. Doufám, že se mi podaří start a budu moci bojovat o umístění na prvních třech místech, případně i o vítězství," uvedl Pešek.

Šestnáctiletý Karel Abrahám se oproti pátečnímu tréninku výrazně zlepšil o 1,772 sekundy a skončil na 24. místě. Takřka o

sekundu zrychlili i dva čeští držitelé divokých karet, ale stačilo to pouze na umístění v závěrečné čtvrtině výsledkové listiny. Patrik Vostárek skončil na 34. místě a Lukáš Rážek obsadil poslední 41. místo. I jeho čas 2:15,603 ale stačil na splnění kvalifikačního limitu.

Výsledky - kvalifikace:
Do 125 cm: 1. Lüthi (Švýc./Honda) 2:08,638 (prům. rychlost 151,205 km/hod.), 2. Pasini (It./Aprilia) -0,032, 3. Kallio (Fin./KTM) -0,237, 4. Simoncelli (It./Aprilia) -0,315, 5. Talmacsi (Maď./KTM) -0,407, 6. Cortese (Něm./Honda) -0,567, 7. Lai (It./Honda) -0,834, 8. Pešek (ČR/Derbi) -0,895, 9. Kojama (Jap./Honda) -1,169, 10. de Rosa (It./Aprilia) -1,258, ...24. Abrahám (ČR/Aprilia) -2,677, 34. Vostárek (ČR/Honda) -4,298, 41. Rážek (ČR/Honda) -6,965.