Biatlonista Rožkov slaví první vítězství v sezóně

SAN SICARIO

Biatlonista Sergej Rožkov nenašel přemožitele v pátečním sprinterském závodu Světového poháru na olympijských tratích v San Sicariu. Ruskému reprezentantovi pomohla k prvnímu triumfu v letošní sezóně především bezchybná střelba a drtivý finiš, nejlepší z českých závodníků Roman Dostál obsadil 22. místo.

Na druhém místě za ruským veteránem doběhl Björn Ferry ze Švédska se ztrátou tři desetiny vteřiny, do odstupu jediné sekundy se vešel i třetí Alexandr Syman z Běloruska. Pro oba tyto závodníky to bylo jejich první umístění na stupních vítězů ve Světovém poháru.

Z českých reprezentantů dosáhl na body i přes tři trestná kola Roman Dostál, jenž po velmi slušném běhu obsadil 22. pozici necelou minutu za Rožkovem. Zdeněk Vítek a Michal Šlesingr skončili ve čtvrté desítce, Petr Garabík s Tomášem Holubcem v páté.

Vedení v průběžném pořadí Světového poháru drží stále Francouz Rafael Poirée, i když dnes musel dvakrát absolvovat trestný okruh a skončil dvě příčky za bodovanou třicítkou. Díky jedenáctému místu se na něj dotahuje zkušený Němec Sven Fischer, jenž na druhé pozici ztrácí devět bodů.

Na budoucích olympijských tratích v Itálii nestartuje Ole Einar Björndalen. Norský biatlonista se místo toho rozhodl zúčastnit závodu Světového poháru v běhu na lyžích v německém Reit im Winklu, kde se chce připravit na mistrovství světa klasiků v Oberstdorfu.

Svůj sprinterský závod absolvují v sobotu i ženy, v neděli pak program v San Sicariu zakončí štafety.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.