Šachista Navara skončil na ME čtrnáctý

Batumi

Český šachista David Navara obsadil 14. místo na ME. V jedenáctikolovém turnaji v Batumi byl až do posledního hracího dne ve hře o titul, v závěrečné partii ale prohrál s Chorvatem Ivanem Šaričem. Zatímco českou jedničku stála jediná porážka na turnaji i umístění v desítce, Šarič se stal překvapivým šampiónem.

Ilustrační snímek.

Chorvatský velmistr získal 8,5 bodu, následovalo sedm "osmibodových" soupeřů, přičemž zbylé medailové pozice obsadili Polák Radoslaw Wojtaszek a Sana Sjugirov z Ruska.

Navara, který během turnaje oslavil 33. narozeniny, měl s bilancí pěti vítězství a pěti remíz o další půlbod méně. Ze 14. místa alespoň bezpečně postoupil na Světový pohár 2019, na který se v Gruzii kvalifikovalo 23 hráčů.