Triatlonista Ospalý získal posedmé mistrovský titul

MĚLNÍK

Triatlonisté Filip Ospalý a Vendula Frintová vybojovali v předstihu tituly v mistrovství republiky. Oba favorité v sobotu v Mělníku vyhráli i třetí závod pětidílného seriálu na tratích 750 metrů plavání, 20 km cyklistika a 5 km běhu.

Filip Ospalý a Vendula Frintová na tiskové konferenci Českého svazu triatlonu před odjezdem reprezentace na ME

Ospalý porazil o 27 sekund svého kolegu z brněnského týmu Ekol elite Martina Krňávka a získal už sedmý domácí titul, čímž vyrovnal rekordní bilanci Tomáše Kočaře. "Tomáš vyhrál sedmkrát za sebou, já teprve popáté v řadě, takže budu muset ještě chvíli vydržet," řekl České televizi s úsměvem třiatřicetiletý mistr Evropy z roku 2001.

Pětadvacetiletá Frintová je mistryní republiky počtvrté za sebou. Druhou Lenku Fanturovou v Mělníku porazila o 56 sekund. V šampionátu se hodnotí tři nejlepší výsledky z pěti závodů.