Clijstersová zraněná, duel snoubenců se nekonal

PERTH

Téměř devět tisícovek diváků čekalo v australském Perthu na utkání Kim Clijstersové proti jejímu snoubenci Lleytonu Hewittovi ve smíšené čtyřhře dalšího kola Hopmanova poháru, v němž se střetli domácí tenisté s Belgií. Pro Clijstersovou však možná turnaj skončil, když ve třetím setu skrečovala již úvodní dvouhru s Alicií Molikovou kvůli zraněnému kotníku.

Clijstersová začala utkání s australskou tenistkou dobře a rychle vyhrála první sadu 6:3. Ve druhém setu však domácí hráčka přidala na důrazu a dovedla sadu až do tie-breaku, v němž triumfovala 8:6 poté, co si připsala čtyři body v řadě.

V rozhodujícím setu vedla Clijstersová 3:2, když ji zradil pravý kotník. Světová dvojka se nechala ošetřit a znovu naskočila do hry, během šestého gamu se však rozhodla utkání vzdát za stavu 0:30. Belgická tenistka poté odjela na preventivní vyšetření do nemocnice.

Hewitt dohrával se zatejpovaným kotníkem

S bolavým kotníkem 'kolegiálně' laboroval i domácí Lleyton Hewitt, který ve druhé dvouhře nastoupil proti Xavieru Malisseovi. Australan překvapivě prohrál první set 3:6, ve druhé sadě ovšem s přehledem zvítězil 6:1.

V závěrečném setu za stavu 4:2 musel být Hewitt také ošetřován, i se zatejpovaným kotníkem ale dokázal vyhrát další dvě hry a dovedl zápas do vítězného konce.

Závěrečná smíšená čtyřhra se vinou zranění Clisjtersové nehrála a Austrálie tak Belgii porazila 3:0.

Hopmanův pohár - skupina B:
Austrálie - Belgie 3:0
Moliková - Clijstersová 3:6, 7:6 (8:6), 2:3 skreč, Hewitt - Malisse 3:6, 6:1, 6:2, Hewitt, Moliková - Malisse, Clijstersová bez boje.

1 : 6, 3 : 6 Bejlek - Rybakinová 1 : 6, 3 : 6 konec
20240429T19 : 15:00+0200