Semifinále Davisova poháru zatím vyrovnaná

Slovenští tenisté hrají při své premiérové účasti v semifinále Davis Cupu v Bratislavě s Austrálií po prvním dnu nerozhodně. Slovenská jednička Dominik Hrbatý nenavázala na výhru Karola Becka a utkání s Davidem Nalbandianem prohrála ve čtyřech setech 6:3, 5:7, 5:7 a 3:6.

Hrbatý v úvodu zápasu soupeře nešetřil a rychlým pohybem po dvorci dostal Argentince pod tlak. Slovenský tenista prolomil Nalbandianovo podání a set dovedl do vítězného konce. Ačkoliv se zdálo, že druhá sada plná tvrdých podání a rychlých výměn vyvrcholí až tie-breakem, Nalbandian nezaváhal při první šanci v zápase prolomit Hrbatého servis a set vyhrál 7:5.

Třetí set se nesl v znamení ztrát servisů na obou stranách. Úspěšnější byl Argentinec, který sice neuspěl při dvou svých podáních, dokázal však prolomit tři servisy Hrbatého a set otočit ve svůj prospěch. Nalbandianovi vycházelo zejména podání a returny. Dobře rozehraný zápas završil výhrou ve čtvrtém setu, a tím i celém zápasu.

"Nedokázal si udržet podání, nebyl tak klidný a nedokázal zahrát tak jako v první sadě. Nalbandian našel recept na jeho hru," komentoval výsledek svého svěřence kapitán slovenského týmu Miloš Mečíř.

V sobotu je na programu čtyřhra. Slovenské barvy by měli hájit Beck s Michalem Mertiňákem, za Argentinu nejspíš nastoupí Nalbandian a Mariano Puerta. V neděli jsou na programu zápasy Hrbatého s Coriou a Becka s Nalbandianem.

Ljubičič srovnal ve Splitu

Chorvatští tenisté hrají v semifinále Davis Cupu s Ruskem po prvním dnu nerozhodně. Ve Splitu usilují Chorvaté o svou premiérovou účast ve finále slavné týmové soutěže.

O první bod se postaral hostující Nikolaj Davyděnko, jenž ve čtyřech setech porazil Maria Ančiče. Ve druhém singlu mezi Ivanem Ljubičičem a Michailem Južným se skóre neustále přelévalo, k radosti domácích fanoušků se nakonec radoval z pětisetové výhry Ljubičič.

Bělorusům pomohla skreč

Kanadští tenisté hrají doma s výběrem Běloruska 1:1, ale mají vážnější problém. V prvním dni musel v druhé dvouhře odstoupit pilíř jejich týmu Daniel Nestor. V té chvíli byl jeho zápas s Maxem Mirným vyrovnaný 1:1 na sety. V úvodním duelu zdolal v pětisetové bitvě domácí Frank Dancevic Vladimíra Volčkova.

Pro Kanadu by vážné zranění Nestora bylo pohromou. Měl totiž nastoupit v sobotní čtyřhře a samozřejmě i v závěrečném dnu dvouher. Zda je zcela mimo hru, zatím není jasné.

Davisův pohár - semifinále (po prvním dnu)
Slovensko - Argentina 1:1
Beck - Coria 7:5, 6:4, 6:4, Hrbatý - Nalbandian 6:3, 5:7, 5:7, 3:6.
Chorvatsko - Rusko 1:1
Ančič - Davyděnko 5:7, 3:6, 7:5, 4:6, Ljubičič - Južnyj 3:6, 6:3, 6:4, 4:6, 6:4.
Kanada - Bělorusko 1:1
Nestor - Mirnyj 7:6 (7:4), 5:7, 1:2 skreč Nestor.