Jachtařka Fenclová skončila osmá v SP v Kielu

KIEL

Jachtařka Veronika Fenclová poprvé v sezóně neskončila v závodu Světového poháru na stupních vítězů. V německém Kielu pokazila první i dnešní finálovou rozjížďku a celkově obsadila osmé místo. Z vítězství v předposledním dílu seriálu SP se v třídě Laser Radial radovala Američanka Paige Raileyová.

Česká jachtařka Veronika Fenclová

V průběžném pořadí Světového poháru klesla Fenclová na čtvrté místo. V čele je olympijská vítězka Anna Tunnicliffeová z USA.

Třídu Laser, v které skončil český olympionik Martin Trčka sedmatřicátý, suverénně vyhrál Brit Paul Goodison. Zlatý medailista z Pekingu vyhrál všechny rozjížďky a již třetí díl SP v řadě.

Finále Světového poháru se uskuteční od 14. do 19. září ve Weymouthu a Portlandu v Dorsetu ve Velké Británii.

Světový pohár ISAF v jachtingu v olympijských třídách v Kielu (Německo):
Laser Radial: 1. Paigeová (USA) 7 b., 2. Van Ackerová (Belg.) 12, 3. Tunnicliffeová (USA) 17, ...8. Fenclová (ČR) 31.
Laser: 1. Goodison (Brit.) 6, 2. Bullot (N.Zél.) 16, 3. Mihelič (Chorv.) 17, ...37. Trčka (ČR) 51.
Finn: 1. Szukiel (Pol.) 27, 2. Karpak (Chorv.) 28, 3. Slater (Dán.) 32, ...14. Maier 72, 15. Vika (oba ČR) 72,5.