Článek
Nejlepší desítka žen z dnešního závodu v řece Kazanka se kvalifikovala na olympijské hry v Riu. Daleko za postupem zůstala dvojnásobná šampionka Angela Maurerová, slavná Němka den po 40. narozeninách skončila až třiadvacátá.
Stejně jako v pondělí mužům i dnes přály plavkyním ideální podmínky, voda byla klidná a teplota vzduchu byla 25 stupňů Celsia. Přesto měly některé plavkyně problémy a Australanka Kareena Leeová, jež obsadila 20. místo, při odchodu z mix zóny zkolabovala. Z preventivních důvodů byla převezena do nemocnice.
Mistrovství světa v plaveckých sportech v Kazani: |
---|
Dálkové plavání: |
Ženy - 10 km: |
1. Mullerová (Fr.) 1:58:04,3 |
2. Van Rouwendaalová (Niz.) -2,4 |
3. Cunhaová (Braz.) -22,2 |
4. Bruniová (It.) -23,6 |
5. Krapivinová (Rus.) -24,3 |
6. Okimotová (Braz.) -24,5 |
... |
30. Benešová (ČR) -2:08,1 |
Muži - 10 km: |
1. Wilimovsky (USA) 1:49:48,2 |
2. Weertman (Niz.) -12,1 |
3. Janniotis (Řec.) -12,5 |
4. Ryan (USA) -15,1 |
5. Burnell (Brit.) -17,6 |
6. Olivier (Fr.) -18,2 |
... |
37. Kútnik -3:08,6 |
54. Kozubek (oba ČR) -6:46,0 |
Synchronizované plavání: |
Družstva: |
1. Rusko 95,7457 |
2. Čína 94,4605 |
3. Japonsko 92,4133 |
Technický program dvojic: |
1. Iščenková, Romašinová (Rus.) 95,4672 |
2. Chuang Süe-čchen, Sun Wen-jen (Čína) 93,3279 |
3. Inuiová, Micuiová (Jap.) 92,0079 |
4. Ananasovová, Vološynová (Ukr.) 91,6670 |
5. Camachová, Carbonellová (Šp.) 90,0157 |
6. Simoneauová, Thomasová (Kan.) 89,4176 |
... |
v kvalifikaci 16. Bernardová, Dufková (ČR) |
Technický program smíšených dvojic: |
1. Jonesová, May (USA) 88,5108 |
2. Valitovová, Malcev (Rus.) 88,2986 |
3. Flaminiová, Minisini (It.) 86,3640 |
Skoky do vody: |
Ženy - 1 m prkno: |
1. Cagnottová (It.) 310,85 |
2. Š' Tching-mao 309,20 |
3. Che C' (obě Čína) 300,30 |
Ženy - 10 m věž: |
1. Čchen Žuo-lin, Liou Chuej-sia (Čína) 359,52 |
2. Benfeitová, Filionová (Kan.) 339,99 |
3. Kim Un-hjang, Song Nam-hjang (KLDR) 325,26 |
Muži - 1 m prkno: |
1. S'-i Sie (Čína) 485,50 b. |
2. Kvaša (Ukr.) 449,05 |
3. Hixon (USA) 428,30 |
Muži - 10 m věž synchro: |
1. Čchen Aj-sen, Lin Jüe (Čína) 495,72 |
2. García, Sánchez (Mex.) 448,89 |
3. Izmajlov, Minibajev (Rus.) 441,33 |
4. Dolgov, Gorškovozov (Ukr.) 436,50 |
5. Boudia, Johnson (USA) 436,35 |
6. Hausding, Klein (Něm.) 431,34 |
Muži - 3 m prkno synchro: |
1. Cchao Jüan, Čchin Kchaj (Čína) 471,45 b. |
2. Kuzněcov, Sacharov (Rus.) 459,18 |
3. Laugher, Mears (Brit.) 445,20 |