V Santa Caterině byla nejrychlejší Dorfmeisterová

Rakušanka Michaela Dorfmeisterová ve čtvrtek zvítězila ve sjezdu Světového poháru v italské Santa Caterině. V dějišti ženských závodů letošního mistrovství světa o rovné čtyři desetiny vteřiny porazila Američanku Lindsey Kildowovou, třetí příčku obsadila Hilde Gergová z Německa. Rakušanka, která v prosinci vyhrála superobří slalom v kanadském Lake Louise, poprvé v sezóně vystoupila na stupně vítězů i v nejrychlejší disciplíně.

Po čtvrtém a osmém místě v Lake Louise tentokrát nenašla přemožitelku a připsala si osmnácté vítězství v závodě SP v kariéře.

Mezi specialistkami na rychlostní disciplíny se dnes neztratila ani excelentní slalomářka Janica Kosteličová. Chorvatská lyžařka, která ve středu oslavila třiadvacáté narozeniny, na vítězku ztratila necelou vteřinu a obsadila sedmou příčku. To je v této disciplíně její druhý nejlepší výsledek v kariéře, v prosinci 2002 ve švýcarském Lenzerheide skončila šestá.

Kosteličová se díky dnešnímu úspěchu posunula na druhou příčku celkového hodnocení Světového poháru. V průběžném pořadí předstihla další specialistku na točivé disciplíny, obhájkyni celkového triumfu Anju Pärsonovou ze Švédska, která dnes získala jediný bod za třicátou pozici. V čele SP je i nadále Tanja Poutiainenová z Finska, jež ve sjezdu nestartovala.

Další sjezd se v Santa Caterině pojede v pátek. Stejně jako dnešní závod je náhradou za zrušené sjezdy z Val d'Isere.

Výsledky - sjezd:
1. Dorfmeisterová (Rak.) 1:41,66, 2. Kildowová (USA) -0,40, 3. Gergová (Něm.) -0,53, 4. Götschlová (Rak.) -0,66, 5. Montilletová-Carlesová (Fr.) -0,76, 6. Berthodová (Švýc.) -0,78, 7. Kosteličová (Chorv.) -0,87, 8. Wirthová (Rak.) -1,18, 9. Kostnerová (It.) -1,40, 10. Laliveová (USA) -1,49.