Vítkovičtí fotbalisté po čtyřech prohrách uspěli, zdolali Sokolov

OSTRAVA

Fotbalisté Vítkovic porazili v páteční předehrávce 22. kola druhé fotbalové ligy Sokolov 2:1 a přerušili sérii čtyř porážek. Tříbodový zisk slavili Moravané poprvé od 9. března a přinejmenším do víkendu se odpoutali z předposledního místa.

Za vítězstvím vykročili Vítkovičtí rázně a hned v první minutě našel Jakusův centr hlavu Motyčky a domácí vedli. Smolný úvod zápasu pro hosty vyvrcholil v sedmé minutě, kdy po souboji s Cvernou přišli o kapitána Gábu, kterého musela odvézt s potrhanými vazy v levém kotníku sanitka.

Západočeši se přesto vzchopili a přesnou kombinační hrou zatlačili domácí před jejich pokutové území. Ve 41. minutě po chybě Černého korunoval nápor vyrovnávacím gólem Salák. I ve druhých 45 minutách měli Sokolovští herně navrch, ale neměli štěstí v koncovce. Naopak v 75. minutě sehráli rozhodující akci domácí, když po přihrávkách na jeden dotek po ose Valášek, Jandík, Novák posledně jmenovaný napálil z hranice malého vápna míč, na který brankář Kubásek nestačil zareagovat.

Druhá liga - 22. kolo
Vítkovice - Sokolov 2:1 (1:1)
Branky: 1. Motyčka, 75. Novák - 41. Salák. Rozhodčí: Kocián - Pokorný, Mencl. ŽK: Novák, Jakus, Valášek - Němeček, Čada. Diváci: 605.
Vítkovice: Kello - Černý (64. Hejdušek) - Hromkovič, Cverna, Mikulenka - Valášek, Švec (87. Staněk), Motyčka, Novák - Jandík, Jakus (67. Kroker). Trenér: Grussmann.
Sokolov: Kubásek - Dřížďal, Huber, Němeček, Mach - Šorfa (78. Mlika), Čada, Gába (11. Kura), Jiráček - Salák, Koukal (76. Kocourek). Trenér: Pulpit.