Příbram vede i po osmém kole druhou ligu o bod před Hradcem

Fotbalisté Příbrami zůstávají ve druhé lize i po osmém kole neporaženi. V sobotu v Třinci sice už v 7. minutě prohrávali, ale brankami Nechvátala, Tarczala a Huni zápas zvrátili. V čele tabulky tak Středočeši udrželi jednobodový náskok před Hradcem Králové, který v neděli kontroval výhrou 1:0 nad Hlučínem, o niž se postaral hned v úvodu Vodehnal.

V tříbodovém dosahu za Příbramí jsou stále Slovácko, které již v pátek zdolalo Jihlavu, a také Opava. Ta v sobotu těsně porazila doma Sokolov, kterému nepomohl k bodovému zisku ani nový trenér Oldřich Abrhám. Hubenou výhru slezského klubu zařídil tvrdou střelou z přímého kopu kapitán Barteska.

Ještě větší obrat, než se povedl Příbrami, předvedli dnes Bohemians Praha, a rovněž na hřišti soupeře. V Čáslavi už Pražané po první půlhodině prohrávali 0:2, ale třemi brankami zápas otočili. Tu rozhodující vstřelil dvě minuty před koncem náhradník Fenyk a Bohemians jsou díky němu šestí.

Výsledky - 8. kolo:
Sparta Krč - Fulnek 1:1 (1:0)
Branky: 22. Kordiak - 53. Kovář. Rozhodčí: Bílek - Pokorný, Urban. ŽK: Waldhauser, Šrámek, Houštecký, Vágner, Pikl (všichni Krč). Diváci: 298.
Dukla Praha - Ústí nad Labem 2:1 (1:0)
Branky: 34. a 69. Kulvajt - 54. Martykán. Rozhodčí: Kocourek - Lhoták, Ubias. ŽK: Holub - Novák, Karlík, Džuban. Diváci: 553.
Třinec - Příbram 1:3 (1:1)
Branky: 7. Ďurica - 14. Nechvátal, 64. Tarczal, 67. Huňa. Rozhodčí: Racek - Peřina, Adámková. ŽK. Navrátil (Příbram). Diváci: 1214.
Opava - Sokolov 1:0 (0:0)
Branka: 70. Barteska. Rozhodčí: Paták - Douda, Vysloužil. ŽK: Mach, Jiráček (oba Sokolov). Diváci: 2651.
Čáslav - Bohemians Praha 2:3 (2:1)
Branky: 10. Skopalík, 26. Hozda - 36. Obermajer, 78. Šisler, 88. Fenyk. Rozhodčí: Možíš - Jiřík, Santarius. ŽK: Skopalík - Macháček, Adjei. Diváci: 996.
HFK Olomouc - Vítkovice 2:0 (0:0)
Branky: 87. Korčián, 90+3. Škuta. Rozhodčí: Makovička - Kordula, Ondo. ŽK: Grim - Švec. Diváci: 643.
Hradec Králové - Hlučín 1:0 (1:0)
Branka: 7. Vodehnal. Rozhodčí: Moláček - Zlámal, Ardeleanu. Diváci: 2106. ŽK: Vít, Vodehnal - Moravčík, Bogdaň, Švrček. Diváci: 2106.
Páteční předehrávka: Jihlava - Slovácko 0:1 (0:1)