Rubriky:

Národní liga

Fotbalisty druholigového Sokolova povede Martin Hašek

28. prosince 2007 14:02 - PRAHA

Někdejší fotbalový reprezentant Martin Hašek získal své první angažmá v pozici hlavního trenéra. Osmatřicetiletý bývalý středopolař se v pátek dohodl s vedením druholigového Sokolova, kde se stal nástupcem Oldřicha Abrháma, který mužstvo na podzim dočasně převzal po odvolaném kouči Borisi Kočím. Informaci přinesly internetové stránky západočeského klubu.

Hašek ještě dopoledne v rozhovoru s ČTK tvrdil, že angažmá není zdaleka dojednáno, ale poté věci nabraly rychlý spád. Během dne byly dořešeny veškeré podrobnosti smluv a Hašek tak od zimní přípravy převezme druholigové mužstvo.

Dlouholetý sparťan se stane nástupcem Kočího, rovněž bývalého hráče letenského klubu. Kočí vydržel na lavičce Sokolova jen sedm prvních podzimních kol, kvůli neuspokojivým výkonům a výsledkům ho pak nahradil asistent Abrhám. Tým zakončil podzim na devátém místě druholigové tabulky.

Jako své asistenty si Hašek přivedl Aleše Jindru a Stanislava Purkarta, na podzim ještě trenéra třetiligových Karlových Varů. Sokolovské vedení navíc bude spolupracovat s bývalým koučem Sparty Jaroslavem Hřebíkem.

Po sestupu Příbrami Hašek ukončil hráčskou kariéru

Hašek ještě na jaře působil jako aktivní hráč v Příbrami, po jejím sestupu z nejvyšší soutěže ukončil vrcholovou kariéru. Před podzimní sezónou se stal asistentem trenéra ve sparťanské rezervě, která hraje třetí ligu.

Působení v severočeském klubu bere jako velkou výzvu. "Angažmá v Sokolově mě láká. Z postu asistenta bych povýšil, z profesního hlediska je to posun dopředu. Navíc je to o soutěž výš," prohlásil ještě před podepsáním smlouvy bratr hokejové legendy Dominika Haška.

Hašek během své bohaté kariéry prošel vedle Sparty také Libercem, Austrií Vídeň, Sturmem Štýrský Hradec nebo Dynamem Moskva. V nejvyšší soutěži odehrál 272 utkání, čtrnáctkrát oblékl dres národního týmu.

ČTK

Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..