Bohemians Praha zvýšili náskok v čele druhé ligy

Fotbalisté Bohemians Praha porazili v 18. kole druhé ligy Příbram 1:0 a vedou tabulku už o čtyři body. Druhé Slovácko v sobotu prohrálo 1:2 v Třinci. Na dva body může náskok Bohemians snížit Opava, která hraje od 17:00 s posledním Ústím nad Labem.

Ani ve třetím utkání na lavičce fotbalistů Sokolova nepoznal bývalý reprezentant Martin Hašek porážku, když jeho tým remizoval s Fulnekem 1:1. O vítězství přišel domácí Baník tři minuty před koncem, kdy vyrovnal krátce po svém příchodu na hřiště Malohlava.

Hosté od začátku lépe kombinovali a využívali hru po křídlech, kde se prosazoval především Vajda, v kombinaci dominoval Slončík. Západočeši se snažili soupeři v kombinaci marně vyrovnat. Po jedné ze ztrát ve středu pole před vlastním pokutovým územím faulovali a v 15. minutě rozehrávali hosté přímý kop. Vajdova střela z nebezpečné vzdálenosti skončila na ruce jednoho z domácích hráčů stojících ve zdi a rozhodčí odpískal penaltu. Při ní se blýskl brankář Bertelman, který Vyskočilovu střelu vyrazil na roh.

I druhý poločas začal v režii hostů, první branky se však po deseti minutách hry dočkal Baník. Při ojedinělém protiútoku se dostal sražený míč šťastně k Mlikovi, ten našel v pokutovém území volného Jiráčka, který přízemní střelou do protipohybu brankáře otevřel skóre. Po obdržené brance Fulnek otevřel hru a domácí se začali dostávat do rychlých protiútoků, ale i do kombinací ve středu pole a hra se vyrovnala. Druhou branku ze slibných akcí však nepřidali a při závěrečném náporu hostů je za to potrestal Malohlava.

Krč podlehla Vítkovicím 1:2

Úvod zápasu ovlivnila situace ze čtvrté minuty, kdy nařízenou penaltu za faul na Dejmka neproměnil domácí Flachbart. Od té doby se hrálo na polovině domácích. Vítkovice svoji útočnou snahu korunovali gólem, když se ve 14. minutě krásnou střelou ze 30 metrů prosadil Švehla. Domácí hru vyrovnali a ve 25. minutě se po akci Flachbarta po pravé straně trefil Dubský. Závěr poločasu se šancemi na obou stranách lépe zvládli hosté díky proměněné penaltě Mikulenky.

Krč v závěru neproměnila dvě vyložené šance a tři body si tak z pražského Strahova odvážejí hosté.

Sokolov - Fulnek 1:1 (0:0)
Branky: 55. Jiráček - 87. Malohlava. Rozhodčí: Bílek - Pokorný, Štěrba. ŽK: Mlika, Javorský, Hájovský - Slončík, Kaprálik, Staš. Diváci: 1338.
Sokolov: Bertelman - Kaplan, Hrabáč, Hájovský, Mach - Salák, Javorský, Jiráček, Fleišman - Mlika, Duchnič (77. Šorfa). Trenér: Hašek.
Fulnek: Pospěch - Král, Krása (83. Malohlava), Kaprálik, Staš - Vyskočil (70. Smutný), Lukaštík, Kovář, Slončík, Vajda - Koštuřík. Trenér: Daněk.
Sparta Krč - Vítkovice 1:2 (1:2)
Branky: 25. Dubský - 14. Švehla, 45. Mikulenka z pen. Rozhodčí: Drábek - Hojsík, Jiřík. ŽK: Dubský, Pikl - Švehla, Schön, Mikulenka. Diváci: 227.
Sparta Krč: Diviš - Soukup, Waldhauser, Nešpor - Flachbart (59. Kordiak), Dubský (83. Viskup), Dejmek, Šmerda, Kounovský - Jedinák (64. Matějka), Pikl. Trenér: Šimurka.
Vítkovice: Vaclík - Novák (87. Doležal), Derych, Prohászka - Křiva, Schön (61. Fromelius), Motyčka, Švehla, Pulkert - Mikulenka, Hrdlovič. Trenér: Grussmann.