Vítkovice jen remizovaly s Třincem a ještě nejsou zachráněny

OSTRAVA

Fotbalisté Vítkovic remizovali ve druhé lize 1:1 s Třincem a stále ještě nejsou definitivně záchráněni. Jistotu jim může dát nedělní porážka HFK Olomouc v Mostě. Po dnešní předehrávce 28. kola mají Vítkovice před patnáctým HFK náskok sedmi bodů.

Svěřenci Vlastimila Paličky šli v regionálním derby do vedení v nastavení prvního poločasu, kdy Motyčka hlavou se štěstím překonal gólmana Bruka. V 50. minutě bylo utkání kvůli průtrži mračen na deset minut přerušeno a po návratu na hřiště začali mít navrch hosté. V 66. minutě po přímém kopu Zbončáka vyrovnal Joukl a rozhodl o dělbě bodů.

Druhá fotbalová liga, 28. kolo:
Vítkovice - Třinec 1:1 (1:0)
Branky: 45.+1 Motyčka - 66. Joukl. Rozhodčí: Zelinka - Gallo, Santarius. ŽK: Derych, Cverna, Švestka, Motyčka, Mikulenka - Joukl, Chlebek. Diváci 520.
Vítkovice: Vaclík - Derych, Švestka, Cverna, Silveira (71. Kuchař) - Mach, Motyčka, Křiva, Mikulenka, Čáp - Diviš (87. Hrdlovič). Trenér: Palička.
Třinec: Bruk - Lisický, Kuděla, Chlebek, Zbončák - Joukl, Hanus (88. Šalamoun), Cabák, Ceplák (58. Malíř) - Szmek, Doubek (80. Přecechtěl). Trenér: Cviertna.