Rubriky:

Národní liga

Tescoma ukončila po sedmi letech spolupráci s fotbalisty Zlína

30. června 2009 09:51 - ZLÍN

Pod novým názvem a také s novým klubovým logem budou po sestupu do druhé ligy startovat v nové sezóně fotbalisté Zlína, se kterými po sedmi letech ukončila spolupráci společnost Tescoma. Jako generální partner pokrývala necelou čtvrtinu rozpočtu zlínského klubu.

 

Břetislav Fiala, ČTK

"Hledáme nového marketingového partnera. Stále ale věřím, že je ještě také naděje v nějaké daleko menší podobě spolupracovat s Tescomou. Musíme ještě jednat," řekl ČTK předseda představenstva klubu Ladislav Valášek s tím, že po sestupu do druhé ligy a s ohledem na současnou hospodářskou krizi nebude snadné najít nového generálního partnera.

"Za nejdůležitější ale považuji, že zlínský klub není zadlužen a vždy kladl důraz na hospodárnost. Nikdy jsme si nepůjčovali peníze na drahé posily, ekonomicky se chováme tak, co nám momentální situace dovolí," uvedl Valášek, který považuje za strategicky důležitou hlavně dobrou práci s fotbalovou mládeží. Také touto cestou hledá Zlín finanční prostředky na provoz klubu.

Po sestupu do druhé ligy opustili kádr pouze talentovaný obránce Ondřej Čelůstka, po skončení hostování odešli Filip Rýdel, Richard Dostálek, Vitalij Trubila a smlouva skončila Marku Zúbkovi. Nejistý je zatím osud obránce Ivo Zbožínka, o kterého se uchází prvoligové Brno. V pondělí večer se měli majitelé obou klubů sejít. "Nabízené podmínky ale nebyly adekvátní ke kvalitám hráče. Pokud nedojde ke zvratu v jednání, tak bude Zbožínek pokračovat ve Zlíně. Má ještě smlouvu," řekl Valášek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..