Žižkov otočil zápas se Sokolovem a konečně doma zvítězil

Fotbalisté Viktorie Žižkov se ve druhé lize po třech domácích prohrách dočkali na svém hřišti vítězství. Ve 13. kole otočili zápas proti Sokolovu, který hrál přes hodinu v deseti, a porazili Západočechy 3:1. Právě proti Sokolovu se 2. září radovala Viktoria v pohárovém utkání z dosud poslední domácí výhry.

Viktoria chtěla zapomenout na předchozí domácí nezdary s Duklou (1:2), Jihlavou (1:5) a Vlašimí (0:4), ale utkání se pro ni opět nezačalo vyvíjet dobře. Po chybě obrany ve 13. minutě poslal Sokolov do vedení Pilař. Tentokrát ale nepříznivý stav Pražany nepoložil a už za šest minut vyrovnal Vaculík.

O chvíli později vyloučila rozhodčí Damková hostujícího Duchniče za faul loktem a přesilovku domácí tým využil. V první dvacetiminutovce druhé půle zařídili tříbodový zisk Novotný a Kočí.

Stínem utkání bylo zranění sokolovského Knakala, který utrpěl v souboji o míč s Kalodem zlomeninu pravé nohy a z trávníku ho musela odvézt sanitka. Odpoledne by měl podstoupit operaci ve Střešovicích.

13. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Sokolov 3:1 (1:1)
Branky: 19. Vaculík, 55. Novotný, 63. Kočí - 13. Pilař. Rozhodčí: Damková - Ubias, Urban. ŽK: Knakal (Sokolov). ČK: 22. Duchnič (Sokolov). Diváci: 1620.
Žižkov: Hruška - Kučera, B. Brabec, Procházka, Šťastný - Vaculík, Culek, Novotný (57. Kočí), Zengue (82. Martan) - Pulkert, Kalod (82. Matějka). Trenér: Petržela.
Sokolov: Zacharda - Kaplan, Studík, Knakal (40. Kura), Hanzlík - Vaněček (78. Habai), Pilař (73. Javorský), Čada, Podrazký - Dejmek, Duchnič. Trenér: Pulkert.
Karviná - Vítkovice 4:0 (2:0)
Branky: 6. a 77. Mišinský, 39. Opic z pen., 60. Pontus. Rozhodčí: Bíma - Čecháček, Drastík. ŽK: Hoffmann, Opic - Krejčíř, Hritz. Diváci: 2226.
Karviná: Kafka - Staš, Hoffmann, Suchý, Jursa - Ciku (61. Tchami), Slončík (22. Pontus), Pavlík, Milosavljev - Opic (76. Medjedovič), Mišinský. Trenér: Kalvoda.
Vítkovice: Vaško - Krejčíř, Bednář, Krása, Reinberk - Mach, Forster (47. Hesek), Motyčka, Mikulenka, Klimek - Hritz (86. Lokša). Trenér: Palička.
Ústí nad Labem - Sparta Praha B 1:0 (0:0)
Branka: 87. Jindráček. Rozhodčí: Ochotnický - Koval, Šecová. ŽK: Volek, Dvořák, Zachariáš - Kuncl, Belaid. Diváci: 1032.
Ústí nad Labem: Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Dvořák - Benčík (90.+3 Rudnyckyj), Martykán, Zachariáš, Volek (79. Franc) - Karlík, Veverka (67. Jindráček). Trenér: Habanec.
Sparta: Švenger - Valíček (90. Krč), Sus, Kuncl, Švec - Sadikovič (88. Hrubý), Glaser, Droppa, Belaid - Třešňák, Putz (79. Jurdík). Trenér: Svoboda.
Hradec Králové - Most 2:0 (1:0)
Branky: 11. Černý, 83. Dvořák. Rozhodčí: Adámek - Teuber, Szarowski. ŽK: Černý, Poděbradský (oba Hradec). Diváci: 1556.
Hradec Králové: Lindr - Wozniak, Chleboun, Kasálek - Pilař (79. Dvořák), Janoušek, Karal, Fischer, Poděbradský - Dorotík (68. Rezek), Černý (86. Grim). Trenér: Kotal.
Most: Paleček - Knakal, Běloušek, Tonev, Fleišman (46. Onyango) - Andrei, Hofmann, Franěk, Rosendo (78. Frnoch) - Sigmund, Hora (86. Urban). Trenér: Aňon.