Rubriky:

Národní liga

Fotbalisté Brna ve Znojmě prohráli, fanoušci řádili

8. října 2011 18:36 - ZNOJMO

Fotbalisté Brna nezvládli ve druhé lize jihomoravské derby ve Znojmě a po prohře 0:3 skončí na lavičce nedávného účastníka nejvyšší soutěže trenér René Wagner. Od klubového vedení měl ultimátum, že ho ve funkci zachrání jen dnešní výhra. Ostře sledovaný zápas opakovaně narušilo řádění fanoušků Brna, kteří se pokusili dostat na trávník, ničili stadion a bili se s těžkooděnci.

Agresi brněnských rowdies, kterých do Znojma dorazilo zhruba dvě stě, spustil v 31. minutě úvodní znojemský gól Václava Vašíčka. Chuligáni vtrhli na atletickou plochu, hřiště zaházeli dýmovnicemi, vytrhali reklamní tabule a střetli se s policejními těžkooděnci. Rozhodčí zápas přerušil a odvolal hráče do kabin.

Fanoušci podle serveru iDnes na policisty házeli dělobuchy, kameny i odpadkový koš. Po zásahu policie a desetiminutové pauze duel pokračoval. Ve druhém poločase zvýšil vedení Znojma Matúš Lacko a spustil další vlnu násilí.

Znovu zhruba dvacet fanoušků seběhlo v 72. minutě z ochozů, ale policisté rychle zasáhli a sektor brněnských příznivců vyklidili. V závěru ještě přidal třetí gól do sítě Zbrojovky Tomáš Okleštěk.

Brno, které na jaře spadlo z první ligy, zůstalo i po 10. kole v tabulce předposlední. Horší je jenom béčko Sparty.

1. SC Znojmo - Zbrojovka Brno 3:0 (1:0)
Branky: 31. Vašíček, 71. Lacko, 81. Okleštěk. Rozhodčí: Lerch - Košec, Nádvorník. ŽK: Trnovec, Mička - Buchta, Polák, Král. Diváci: 1671.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Jonov, Mička, Švarc - Lukáš (85. Krhut), Trnovec, Lacko, Zifčák (59. Okleštěk) - Vašíček, Pacanda (77. Hnaníček). Trenér: Smrček.
Brno: Doležal I - Pašek, Polák, Zbožínek, Kasálek - Buchta (79. Sedláček), Král - Šamánek (68. Doležal II), Koloušek, Švancara - Došek (88. Lutonský). Trenér: Wagner.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..