Sokolov - Žižkov 3:0Žižkov si v druhé lize dojel pro první prohru do Sokolova

Sokolov

Fotbalisté Viktorie Žižkov v druhé lize poprvé prohráli. Pražský celek, který v sedmi předchozích zápasech dostal jediný gól, podlehl v Sokolově 0:3 a může přijít o první místo.

Žižkovský útočník Surynek (vlevo) - archivní foto.

Domácí tým se dostal do vedení v 15. minutě, kdy si na Dvořákův centr po rohovém kopu naskočil Vondráček a hlavičkou ke vzdálenější tyči rozjásal sokolovské diváky poprvé. Odpovědět mohl Mareš, ale jeho rána proletěla nad břevnem.

V 25. minutě to bylo už o dvě branky, když aktivní Dvořák vysunul Hrubého, který přehodil vyběhnuvšího Boháče. Oba celky předváděly pohledný kombinační fotbal, snížit se pokusil Kalod, ale na jeho technickou střelu zpoza obránce dokázal Bertelman zareagovat. Na konci první půle měl Sokolov štěstí, když po Vrtělkově chybě v šestnáctce letěla Hílkova tečovaná střela těsně mimo. Potřetí se domácí prosadili pár vteřin před koncem poločasu, když centr Hrubého proměnil Čada hlavou v další sokolovský gól.

V druhém poločase drželi častěji míč hosté ze Žižkova, ale Sokolov se úspěšně bránil a se všemi centry si domácí obrana poradila. Jedinou výjimkou byla Bartlova rána z voleje, žižkovský záložník ale branku přestřelil.

Ústí opět vyhrálo, tentokrát veze body z Pardubic

Fotbalisté Ústí nad Labem zvítězili v osmém kole druhé ligy v Pardubicích 2:1 a v tabulce s východočeským nováčkem srovnali krok. Oba týmy nyní mají po deseti bodech. Severočeši připravili domácím pořádný šok hned v úvodu utkání. Už po 40 vteřinách totiž otevřeli skóre, když Veverkův centr z levé strany Peterka poslal hlavou do pardubické sítě.

Domácí hráči se po pár minutách otřepali a v první čtvrthodině si vytvořili několik gólových šancí, ze kterých však vyrovnání nevzešlo. Pardubičtí byli útočnější, měli mírnou převahu a hosté hrozili jen z ojedinělých protiakcí.

V závěru první půle byli Východočeši blízko vyrovnání. V 37. minutě Novák skvělým zákrokem zmařil Petrusovu tutovku a krátce nato zastavilo Hundákovu střelu břevno ústecké branky. Až v 55. minutě se podařilo Pardubicím zásluhou Javůrka vyrovnat.

Domácí celek měl v druhé půli další příležitosti, ale Sklenář s Petrusem nedovedli proměnit ani ty nejvyloženější. Ústí naopak z minima vytěžilo maximum a v 81. minutě mu po rychlém protiútoku Volek zajistil tři body. Pardubice nakonec dohrály v oslabení, v poslední minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí stoper Prorok.

Střížkov vyhrál přestřelku s Mostem

Premiérové vítězství si v druhé lize připsali fotbalisté Bohemians Praha. V utkání osmého kola zdolali na svém hřišti 3:2 celek Mostu, přestože s ním dvakrát prohrávali. Svěřenci trenéra Jaromíra Jindráčka tak vkročí do druhé poloviny podzimní části jako jediný neporažený tým soutěže.

Mostečtí vsadili na Střížkově na pozornou defenzivu a do útoku se moc nehnali. V polovině prvního poločasu však Lafrance střelou z 30 metrů překvapil domácího gólmana Štěpanovského, jenž nahradil zraněného Wintera, a hosté poprvé vedli. Těsně před pauzou na chvilku polevili v pozornosti, čehož využil Fenyk, naběhl si před branku a střelou po zemi vyrovnal.

Ani po změně stran se obraz hry moc nezměnil, Bohemians si vynutili územní převahu a Severočeši spoléhali na brejky. Tato taktika jim vyšla po hodině hry, Nguyen utekl po pravé straně a z jeho centru Bosňan Mujagič vrátil hlavičkou z malého vápna hostům vedení.

Domácímu týmu pomohlo ke zvratu až dvojnásobné střídání 20 minut před závěrem, kdy přišli na hřiště Macháček s Šenkeříkem. Nejprve překonal gólmana Pokorného Očovan, byl mu však odmáván ofsajd, poté Lencevič po rohu zblízka hlavičkoval vedle.

V 76. minutě po dalším rohu kapitána Grznára vyrovnal hlavou Penc a o dvě minuty později zužitkoval Kuzmanovičův centr Janda, jenž střelou z úhlu překonal Pokorného a zajistil zelenobílým premiérovou výhru.

8. kolo druhé fotbalové ligy:
Sokolov - Žižkov 3:0 (3:0)
Branky: 15. Vondráček, 25. Hrubý, 45. Čada. Rozhodčí: Plesar - Marek, Machálek. Bez karet. Diváci: 1130.
Sokolov: Bertelman - Blažek, Dvorník, Vondráček, Dřížďal - Vaněček I. (86. Bereczký), Čada, Vrtělka, Hrubý (82. Šíma) - Dvořák II. (89. Javorský) - Vaněček II. Trenér: Jindra.
Žižkov: Boháč - Slodowy, Kiidron, Besta, Čermák - Bartl, Hílek (55. Sedláček), Sloboda, Mareš (67. Roubal) - Kalod, Surynek (46. Kotyza). Trenér: Nádvorník.
Pardubice - Ústí nad Labem 1:2 (0:1)
Branky: 55. Javůrek - 1. Peterka, 81. Volek. Rozhodčí: Ardeleánu - Pilný, Vlasjuk. ŽK: Prorok, Dittrich, Dubský, Jeřábek - Dragoun, Hrošovský, Hanich. ČK: 90. Prorok. Diváci: 720.
Pardubice: Shejbal - Přibyl, Prorok, Němeček, Norek - Hundák (46. J. Sklenář), Jeřábek, Řezníček (46. Dubský), Javůrek - Dittrich, Petrus. Trenér: Svědík.
Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Džuban, Valenta, Dvořák - Peterka (87. Hovorka), Hrošovský (89. Štrbák), Dragoun, Volek - Veverka (79. Hanich), Čtvrtníček. Trenér: Bičovský.
Bohemians Praha - Most 3:2 (1:1)
Branky: 45. Fenyk, 76. Penc, 78. Janda - 23. Lafrance, 61. Mujagič. Rozhodčí: M. Paták - Blažej, Zeman. ŽK: Janda, Krystan, Očovan - Mujagič, Lácha, Schut, Šraga. Diváci: 386.
Bohemians Praha: Štěpanovský - Lencevič, Penc, Nesvadba, Grznár - Fenyk (70. Macháček), Szabo (70. Šenkeřík), Krystan, Janda - Kuzmanovič, Očovan (90. Böhm). Trenér: Jindráček.
Most: Pokorný - Pospíšil, Běloušek (54. Novotný), Procházka, Šraga - Nguyen, Schut (83. Černý), Lafrance, Mujagič - T. Pilař - Lácha. Trenér: Zach.
HFK Olomouc - Čáslav 4:2 (3:0)
Branky: 41. a 90. Chmelo, 35. Kobylík z pen., 37. Čtvrtníček - 73. Rendla, 80. Synek. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Ubias. ŽK: Murin, Kopecký, Onofrej, Chmelo (všichni HFK). ČK: 58. Efthymiadis, 90. Charuza (oba Čáslav). Diváci: 514.
HFK Olomouc: Šrom - Dadák, Čep, Murin, Kopecký - Biolek (69. Onofrej), Kovář, Kobylík (80. Lukášek), Čtvrtníček - Chmelo (90.+1 Šimko), Žondra. Trenér: Machala.
Čáslav: Ducheček - Achemaistos, Karal, Efthymiadis, Kunášek - Rendla, Krmenčík, Charuza, Prášil (46. Kučera), Hodas (66. Synek) - Ujec (73. Dudka). Trenér: Juska.
Zlín - Vlašim 1:2 (1:1)
Branky: 16. Kroča - 26. Pokorný, 90. Krob. Rozhodčí: Nenadál - Gallo, Kotík. ŽK: Putz, Macháček (oba Vlašim). Diváci: 864.
Zlín: Kořínek - Malý, Kroča, Kubica (67. Bublák), Hájek - Bartolomeu (46. Ruskovský), B. Červenka, Dobeš (46. Polách), Hruška - Železník, Malcharek. Trenér: Křeček.
Vlašim: Toma - Macháček, Petrů, Sus, Průcha (82. Matoušek) - Krob, Klán (69. Zachariáš), Pokorný, Křeček, Janda - Putz. Trenér: Frýdek.