Druholigová Olomouc uloupila v Sokolově všechny body, V druhém utkání si Pardubice smlsly na Bohemians

Sokolov/Pardubice

Fotbalisté HFK Olomouc vyhráli ve 12. kole druhé ligy v Sokolově 2:1 a tříbodový zisk je vynesl na druhé místo tabulky. O vítězství nováčka rozhodl v 87. minutě střídající Korčián. V druhém poledním zápase si Pardubice pohrály s Bohemians Praha. O jejich jasné převaze rozhodla zejména červená karta hostujícího Krystana.

V prvním poločase oběma celkům komplikoval kombinaci mokrý terén, na první šanci tak diváci museli čekat půl hodiny. Po centru z levé strany míč propadl k domácímu Dvorníkovi, ale toho skvěle vychytal Šrom.

V 35. minutě už se Sokolovští radovali. Vondráček poslal střílený centr přesně na kopačku Čady, který nezaváhal a zblízka poslal míč k tyči.

Holickým fotbalistům se podařilo záhy vyrovnat. Po několika nepodařených centrech poslal Kobylík v 42. minutě míč na Žondru, od něj se odrazil ke kapitánovi hostů Kovářovi, a ten prostřelil Bertelmana. V utkání to byla první olomoucká střela na branku.

Ani ve druhém poločase se příliš šancí nezrodilo. Když už to vypadalo, že zápas skončí nerozhodně, udělali domácí zadáci v 87. minutě chybu, Korčián běžel sám na Bertelmana a se štěstím propasíroval míč do brány. HFK tak popáté za sebou bodoval, naopak sokolovská série neporazitelnosti po osmi zápasech skončila.

Pardubice smázli Bohemians Praha

Úvodní minuty diváky nerozehřály, žádný z týmů si nevytvořil vážnější šanci. Vzruch nastal až v poslední čtvrthodině první půle. V 31. minutě fauloval v pokutovém území Očovan Petruse, ale pokutový kop střížkovský gólman Štěpanovský Jeřábkovi vyrazil a pardubický střelec nedostal míč do sítě ani z dorážky.

O deset minut později Krystan fauloval Jeřábka a od rozhodčího Fraňka dostal druhou žlutou kartu. Početní výhodu Východočeši po přestávce dokonale využili, herní převahu vyjádřili třemi brankami.

Na Dittrichův vedoucí gól mohli Pražané odpovědět v 70. minutě vyrovnáním, ale střídající Lencevič hlavičkoval těsně vedle. Závěr pak už jednoznačně patřil domácím hráčům, kteří v posledních deseti minutách přidali ještě další dvě branky. Bohemians Praha tak mají i po 12. kole na kontě stále jen jednu výhru.

12. kolo druhé fotbalové ligy
Sokolov - HFK Olomouc 1:2 (1:1)
Branky: 35. Čada - 42. Kovář, 87. Korčián. Rozhodčí: Ardeleánu - Vlasjuk, Ratajová. ŽK: Mlika - Murin, Kobylík, Šimko, Chmelo. Diváci: 935.
Sokolov: Bertelman - Blažek, Dvorník, Vondráček, Dřížďal - Vaněček I, Vrtělka, Čada, Hrubý (69. Šíma) - Dvořák II - Vaněček II (82. Mlika). Trenér: Jindra.
HFK Olomouc: Šrom - Kopecký, Lukášek, Murin, Šimko (83. Onofrej) - Biolek (76. Korčián), Kovář, Kobylík (90.+1 Hromek), Čtvrtníček - Chmelo, Žondra. Trenér: Machala.
Pardubice - Bohemians Praha 3:0 (0:0)
Branky: 50. Dittrich, 85. Javůrek, 90. Janecký. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Zeman. ŽK: Tischler - Očovan, Krystan. ČK: 41. Krystan. Diváci: 610.
Pardubice: Shejbal - Přibyl, Tischler, Prorok, Norek - Hundák (86. V. Kakrda), Řezníček (90. Kudrna), Jeřábek, Javůrek - Dittrich (87. Janecký), Petrus. Trenér: Svědík.
Bohemians: Štěpanovský - Očovan (46. Duchnič), Penc, Nesvadba, Křižan (66. Lencevič) - Šenkeřík, Macháček, Szabo (62. Janda), Krystan - Böhm, Kuzmanovič. Trenér: Pihávek.
Zlín - Ústí nad Labem 5:0 (2:0)
Branky: 15. a 54. Železník, 24. Elšík, 78. Bartolomeu, 90. Matějov. Rozhodčí: Ochotnický - Pelikán, Kovařík. ŽK: Bartolomeu - Džuban, Štrbák, Peterka, Valenta, Dvořák. Diváci: 1316.
Zlín: Kořínek - Pazdera, Malý, Kroča, B. Červenka - Elšík, Polách (71. Matějov), Bublák, Hruška (63. Bartolomeu) - Malcharek (86. Ruskovský), Železník. Trenér: Kalivoda.
Ústí: R. Novák - Zeman, Džuban, Valenta, Dvořák - Hovorka, Štrbák (59. Čtvrtníček), Peterka, Volek - Moulis, Veverka (78. Gulajev). Trenér: Bičovský.
Opava - Táborsko 2:0 (2:0)
Branky: 18. Radzinevičius, 22. Mrázek. Rozhodčí: Hrubeš - Pochylý, Černý. ŽK: Květon, Kostelný, Wirth - Voráček, Džafič, Ciferský. ČK: 82. Ciferský. Diváci: 1736.
Opava: Květon - Hrabina, Metelka, Kostelný, Swiech (31. Zapletal) - Wirth - Partyš, Sedláček, Šrom - Mrázek (90. Němec), Radzinevičius (88. Jurečka). Trenér: Vavruška.
Táborsko: Fryšták - Kotrba, Mráz, Ciferský, Kalášek - Jasanský, Šimák, Kočí, Voráček - Strnad, Džafič (64. Mach). Trenér: Zákostelský.