Znojmo - Ústí 2:0Fotbalisté Znojma po čtyřech utkáních bez výhry porazili Ústí

Znojmo

Fotbalisté Znojma ukončili ve druhé lize čtyřzápasové čekání na výhru a v posledním podzimním kole porazili 2:0 Ústí nad Labem. Domácí rozhodli o výsledku ve druhém poločase brankami Jonova a Nepožitka.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, ale Znojemští postupně převzali otěže a měli dobré šance. V 26. minutě vychytal Nepožitka brankář Novák a o pět minut později nastřelil kanonýr Vašíček levou tyč. Ústí zahrozilo jen jednou, když po standardní situaci se ve vápně k hlavičce dostal Veverka, ale mířil pouze doprostřed brány.

Skóre se změnilo až po hodině hry, kdy poslal hlavou míč po rohovém kopu do brány znojemský kapitán Todor Jonov. Jihomoravané si pak vypracovali i některé další dobré příležitosti, hosté se naopak v útoku do nadějných akcí nedostávali. Až na jeden nebezpečný centr, při kterém vyboxoval míč, nemusel Hrubý vážněji zasahovat. Pojistka pro domácí pak přišla v 77. minutě, kdy po rychlé akci dostal přihrávku k levé tyči volný Radim Nepožitek a dal gól do prázdné brány.

Varnsdorf zvítězil nad Sokolovem 3:1 a vyhoupl se na třetí příčku, o kterou ho však v posledním podzimním utkání mohou večer připravit Bohemians 1905. Po vyloučení autora vyrovnávacího sokolovského gólu Vondráčka rozhodl zápas dvěma brankami Kotiš.

V prvním poločase měl převahu domácí celek a v 35. minutě ho dostal do vedení Pimpara. Po změně stran vyrovnal po rohovém kopu Vondráček, při oslavě gólu ale obdržel za nesportovní gesto druhou žlutou kartu a musel ze hřiště.

Krátce nato kopal Varnsdorf po faulu na Volfa penaltu, kterou proměnil Kotiš. Tentýž hráč se potom střelou zdálky trefil i v 87. minutě a zápas tím definitivně rozhodl.

Znojmo - Ústí nad Labem 2:0 (0:0)
Branky: 59. Jonov, 77. Nepožitek. Rozhodčí: Plesar - Tacina, Ratajová. ŽK: Moulis (Ústí). Diváci: 580.
Znojmo: Hrubý - Hnaníček, Avdič, Jonov, Šilinger - Sukup (71. Helísek), Lacko, Buchta (82. Hříbek), Nepožitek, Cihlář - Vašíček (89. Odehnal). Trenér: Kalvoda.
Ústí: Novák - Zeman, Valenta, Džuban, Folwarczny - Hovorka (81. Dvořák), Hrošovský, Štrbák (77. M. Holek), Volek - Veverka, Moulis (74. Gulajev). Trenér: Bičovský.
Varnsdorf - Sokolov 3:1 (1:0)
Branky: 61. z pen. a 87. Kotiš, 35. Pimpara - 54. Vondráček. Rozhodčí: Houdek - Blažej, Hrabovský. ŽK: Kotiš, Schubert, Tvaroha - Vondráček, Vrtělka, Dvorník. ČK: 54. Vondráček. Diváci: 650.
Varnsdorf: Kovář - Jakobovský, Zieris, Pimpara, Dobrovolný - Kotiš, Breite - Martan (80. Tvaroha), Schubert (87. Stehlík), Rudnickij - Volf (74. Hikspoors). Trenér: Frťala.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Dvorník, Vondráček, Dřížďal - Vaněček I. (83. Knakal), Čada, Vrtělka, Hrubý (70. Mlika) - Dvořák II. - Vaněček II. Trenér: Jindra.
Bohemians 1905 - Pardubice 3:1 (1:0)
Branky: 22. Jirouš, 47. Moravec, 89. Vyhnal - 71. Janecký. Rozhodčí: Hrubeš - Černý, Pospíšil. ŽK: Jeřábek, Norek (oba Pardubice). Diváci: 3050.
Bohemians 1905: Sňozík - Růžička, Šmíd, Ptáček, Kalina - Moravec, Jindřišek, Rada, Nerad (83. Šiml), Bartek (90. Budínský) - Jirouš (71. Vyhnal). Trenér: Weber.
Pardubice: Shejbal - Přibyl, Tischler, Prorok, Norek - Hundák (56. Janecký), Řezníček, Dubský, Jeřábek (46. Petrus), Javůrek (81. Polák) - Dittrich. Trenér: Svědík.