Most - Bohemians 1905 0:1Bohemians 1905 porazili Most a vrátili se do čela druhé ligy

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 zdolali ve 26. kole Národní ligy Most 1:0 a nejméně do nedělního duelu Znojma na Žižkově se vrátili do čela tabulky. Pardubice vyhrály na hřišti Bohemians Praha vysoko 4:0 a díky třetímu vítězství v řadě se posunuly na šesté místo. Čtvrtou příčku si obratem na 2:1 v Ústí nad Labem vybojoval Zlín.

"Klokani" po dvou remízách získali očekávané tři body na hřišti Mostu díky gólu ze 78. minuty, kdy Kolář posadil míč na hlavu Růžičky a ten překonal Belaně. Do té doby se hrál vyrovnaný duel, v největších šancích neuspěli domácí Klavík a Vojta. Most prohrál počtvrté v řadě.

I přesto se Baník udržel na nesestupové čtrnácté příčce díky porážce patnácté Opavy 3:5 na hřišti Táborska. Opava, která v minulém kole zdolala Vlašim 5:2 a opustila poslední místo, i dnes bojovala. Na branky Šimáka a Strnada zareagovali během sedmi minut Kostelný a Prokeš.

Ještě do přestávky však znovu domácí vedli o dva góly po trefách Šimáka a Mráze. Po změně stran ještě zvýraznil skóre na 5:2 Strnad, Slezané už jen korigovali pět minut před koncem zásluhou Jurečky, který našel míč ve skrumáži před brankou.

Pardubice zatím vybojovaly venku víc bodů než na vlastním stadionu a díky již sedmé venkovní výhře se staly nejúspěšnějším týmem mimo své hřiště. Bohemians Praha prohráli doma poprvé a rovnou nejhorším výsledkem v sezoně. Na Střížkově vyšli naprázdno téměř přesně po roce.

Vývoj utkání ovlivnila již pátá minuta, kdy domácí kapitán a nejlepší střelec Penc po akci Pospíšila a Petruse zamířil nechtěně do vlastní sítě. Hosté byli dál aktivnější a zejména jejich nejlepší střelec Petrus měl nebývalý prostor k zakončení, branky ale dávali jeho spoluhráči. Ve 34. minutě zleva odcentroval Norek a Přibyl u zadní tyče zblízka doklepl za záda Štěpanovského.

Dvacet minut před koncem po akci Hundáka tečoval Petrusův centr Hodas a přidal třetí branku. Debakl domácích završil v 78. minutě Hundák, kdy dorazil míč do prázdné branky po Petrusově střele.

Zlín vyhrál v Ústí

Ústí se proti Zlínu dostalo do vedení ve 38. minutě, kdy centr Moulise poslal hlavou do branky Benčík. Krátce nato mohl srovnat z penalty Lukáš Železník, ale mířil do tyče. Jedenáct minut po přestávce dal druhý gól domácích Moulis, jenže ten kvůli ofsajdu neplatil a hned za dvě minuty odstartoval obrat hostů.

Nejprve nešťastně překonal vlastního brankáře Nováka obránce Zukič a hned tři minuty nato dokonal obrat Železník. Dvaadvacetiletý útočník přidal dvanáctou brankou v sezoně pojistil si vedení ve střelecké tabulce.

HFL Olomouc se posunul na páté místo díky těsnému domácímu vítězství nad třetím Sokolovem. Jediný gól zápasu zaznamenal už ve 21. minutě, kdy po centru Kobylíka z brankové čáry skóroval hlavou záložník Biolek. Domácí udrželi vedení i bez vyloučeného Murina a druhou výhrou v řadě se vrátili do boje o čelo tabulky.

Vlašim přerušila sérii šesti zápasů bez výhry a porazila Varnsdorf 2:1. Hosté dlouho vedli poté, co v 17. minutě Cana dorazil do sítě míč odražený od břevna, vyrovnání zařídil v 65. minutě střídající Průcha pasem na Jíchu. V sérii tří velkých šancí Vlašimi pak selhali Janda a dvakrát Wojnar, nakonec ale právě tato dvojice byla v 78. minutě u rozhodující akce. Janda centroval a Wojnar umístil míč do sítě.

Bohemians Praha - FK Pardubice 0:4 (0:2)
Branky: 5. vlastní Penc, 34. Přibyl, 71. Hodas, 78. Hundák. Rozhodčí: Houdek - Pelikán, Hrabovský. ŽK: Bohata, Rudolf - Petrus. ČK: 82. Rudolf (Bohemians Praha). Diváci: 263.
Bohemians Praha: Štěpanovský - Laštovka, Penc (69. Smola), Bohata, Križan - Demeter - Kuzmanovič, Rakovan (46. Pilík), Rudolf, Grznár (73. Hájek) - Šenkeřík. Trenér: Pihávek.
Pardubice: Frydrych - Přibyl (73. Rezek), Vencl, Tischler, Norek - Kudrna (81. Fusek), Jeřábek - Pospíšil, Hodas (84. Janecký), Hundák - Petrus. Trenér: Svědík.
Ústí nad Labem - Zlín 1:2 (1:0)
Branky: 38. Benčík - 58. vlastní Zukič, 61. Železník. Rozhodčí: Lerch - Štěrba, Ratajová. ŽK: Dvořák, Moulis, Pavlíček - Kroča, Bartolomeu. Diváci: 860.
Ústí: Novák - Zeman, Zukič, Valenta, Dvořák - Hovorka (67. Hanich), Peterka, Hrošovský, Benčík - Moulis (86. Džuban), Veverka (74. Pavlíček). Trenér: Bičovský.
Zlín: Kořínek - Pazdera, Malý, Kroča, Červenka - Železník (68. Bartolomeu), Motal, Polách (84. Dobeš), M. Hruška (88. Ruskovský) - Malcharek, Poznar. Trenér: Kalivoda.
Most - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)
Branka: 78. Růžička. Rozhodčí: Orel - Vlasjuk, Zeman. ŽK: Pilař, Běloušek, Lafrance - Cseh, Kalina. Diváci: 1376.
Most: Belaň - Nguyen, Běloušek, Lafrance, Řehák - Vojta (61. Mujagič), Kotlan (70. Musiol), Pilař (82. Šraga), Rosendo, Němec - Klavík. Trenér: Busta.
Bohemians 1905: Havránek - Růžička, Cseh, Šmíd, Kalina - Moravec, Jindřišek, Šiml (60. Kolář), Budínský (70. Jirouš), Bartek - Štochl (84. Ptáček). Trenér: Weber.
HFK Olomouc - Sokolov 1:0 (1:0)
Branka: 21. Biolek. Rozhodčí: Mikel - Peřina, Kotík. ŽK: Čep, Murin, Biolek, Žondra - Jurdík. ČK: 43. Murin. Diváci: 314.
HFK: Šrom - Čep, Murin, Jovanovič, Šimko - Biolek, Kovář, Kobylík (88. Hromek), Čtvrtníček, Bednář (59. Chmelo) - Žondra. Trenér: Machala.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Dvorník, Hošek, Dřížďal - Machek (82. Holub), Vrtělka, Čada, Vaněček - Dvořák II. (70. Šamánek), Jurdík. Trenér: Jindra.
Vlašim - Varnsdorf 2:1 (0:1)
Branky: 65. Jícha, 78. Wojnar - 16. Cana. ŽK: Kropík, Křeček - Cana. Rozhodčí: Ochotnický - Marek, Černý. Diváci: 356.
Vlašim: Toma - Vebr, Petrů, Kropík, Sudek - Křeček, Janda (90.+1 Sus), Matějka (84. Putz), Wojnar, Kocourek (64. Průcha) - Jícha. Trenér: Horňák.
Varnsdorf: Kolář - Tvaroha, Jakobovský, Fabián, Dobrovolný - Cana, Hikspoors - Rudnickij, Schubert (73. Vilkovský), Martan (62. Just) - Volf (80. Soběslav). Trenér: Frťala.
Táborsko - Opava 5:3 (4:2)
Branky: 2. a 61. Strnad, 6. a 36. Šimák, 44. Mráz - 25. Kostelný, 32. Prokeš, 85. Jurečka. Rozhodčí: Kalenda - Hock, Arnošt. ŽK: Šimák, Džafič - Prokeš, Sedláček. Diváci: 886.
Táborsko: Fryšták - Kotrba, Mráz, Krch, Kočí - Dolejš (46. Džafič), Dobal, Ciferský (69. Radoš), Sladký, Šimák (69. Mach) - Strnad. Trenér: Nádvorník.
Opava: Květon - Metelka, Štrbák, Kostelný, Hrabina - Wirth (62. Potočný), Sedláček, Partyš, Šrom (62. Ficek) - Mrázek (84. Jurečka), Prokeš. Trenér: Vavruška.