Rubriky:

Národní liga

Weber věří, že Bohemka posílí a bude v lize konkurenceschopná

27. května 2013 18:55 - Praha

Trenér fotbalistů Bohemians Praha 1905 Jozef Weber byl pyšný, jak jeho svěřenci zvládli nedělní zápas s HFK Olomouc a výhrou 5:1 si zajistili postup do první ligy. Věří, že po ročním působení v druhé nejvyšší soutěži se povedlo zlepšit hru týmu tak, že nyní bude mezi elitou konkurenceschopný. Posílit kádr je však podle Webera nutností.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Tým z Vršovic si postup zajistil dvě kola před koncem, i proto hráči dostali na oslavy dva dny volna. "Za celou sezónu si to volno určitě zaslouží. Boj o postup nebyl tak hladký, jak jsme předpokládali, bylo tam pár škobrtnutí, ale nakonec jsme to uhráli," řekl Weber. "Na kluky jsem hrdý. Výhra 5:1 byla kvalitní tečkou za postupem. Lidi si to užívali a bavili se," dodal.

Oslavy nedovolil delší, jelikož na Bohemians čekají ještě dva zbývající zápasy. Ten sobotní navíc proti velkému rivalovi, který se rovněž hlásí ke jménu Bohemians. "Zápas se střížkovskou Bohemkou je pro fanoušky hodně motivační. Proto se na něj chceme dobře připravit. Zároveň je pro nás lákadlem ještě zabojovat o pohár pro vítěze druhé ligy," prohlásil Weber.

Vedle postupu ho těšilo především to, jaký pokrok tým za poslední rok udělal. "Z toho mám velkou radost. Tým jsme poskládali z hráčů, kteří v jiných klubech nedostali tolik prostoru. Změn bylo dost a jsem rád, že se nám to povedlo," řekl Weber. "Ještě ale naše práce není na konci, jsme teprve v půli cesty. Nesmíme usnout na vavřínech, musíme dál pracovat jako dosud," dodal.

Ví totiž, že v první lize čekají na jeho tým mnohem silnější protivníci. "Realita je taková, že se nůžky mezi první a druhou ligou hodně otevírají. Přesto věřím, že budeme konkurenceschopní. K tomu ale bude třeba posílit kádr. Toho si jsou všichni v klubu vědomi. Když nám vypadl někdo kvůli kartám nebo zranění, tak nám to hned způsobilo komplikace," řekl dvaačtyřicetiletý kouč.

Posílit je podle něj třeba ve všech řadách, ale nejpalčivější problém bude v útoku, kde jsou Martin Jirouš a Matěj Štochl jen na hostování ze Sparty a Příbrami. "Tam nás čeká největší práce. Budeme se muset pořádně porozhlédnout," uvedl Weber.

Hrát budou v Ďolíčku

Kvůli malému rozpočtu klubu, který navíc výrazně zatíží rekonstrukce stadiónu, však nebude mít na posily větší finanční možnosti. "Čeká nás těžký úkol najít hráče, kteří se jinde neuplatní a nám by se hodili. Nebo volné hráče. Když jsem působil v Jablonci, tak tam jsme měli v hledáčku víc hráčů a vybírali jsme podle kvality. Tady v Bohemce jsou možnosti omezené. Přesto se musíme pokusit náš tým zkvalitnit," dodal Weber.

Oproti předchozímu působení v první lize tentokrát budou mít klokani o jednu velkou zbraň navíc. A tou je stadión Ďolíček, který se vedení klubu snaží zrekonstruovat tak, aby na něm mohl klub hrát a nemusel se uchylovat do azylu, jako tomu bylo předtím, kdy si pronajímal stadión Slavie v Edenu.

"Pro celý tým je to hodně důležité. V minulé sezóně jsem poznal, jak je těžké zachraňovat se v cizím prostředí. Asi bychom měli velké problémy, kdybychom hráli všech třicet zápasů v podstatě venku," řekl Weber.

Pro hráče navíc Ďolíček představuje velkou psychologickou sílu. "Když třeba srovnáte náš poslední venkovní zápas na Žižkově (0:2) a teď proti HFK, které od sebe dělilo pouhých pět dní, tak to byly dva zcela odlišné výkony. Jako kdyby hrálo jiné mužstvo. Psychika hráčů pracuje a doma si daleko víc věří," uzavřel Weber.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..