Sokolov - Hradec 0:0Táborsko využilo zaváhání Hradce Králové a vede druhou ligu

Fotbalisté Táborska se vrátili do čela druhé ligy. V 21. kole využili zaváhání Hradce Králové, který remizoval 0:0 v Sokolově, a po domácí výhře 2:0 nad Vlašimí vedou tabulku o bod před východočeským soupeřem. Třetí České Budějovice ztrácejí na Táborsko pět bodů.

Táborsko hrálo po vyloučení vlašimského Kryštůfka už od 21. minuty přesilovku a využilo ji těsně před pauzou, kdy otevřel skóre Džafič. V 56. minutě se síly srovnaly, když červenou kartu uviděl také domácí Ciferský. Jihočeský celek ale komplikace nepřipustil a v 73. minutě přidal druhý gól Vukadinovič.

Královéhradečtí potvrdili, že se jim poslední dobou mimo vlastní stadión nedaří vyhrávat. Naposledy získali na hřišti soupeře tři body v září, od té doby v šesti venkovních zápasech nezvítězili. V Sokolově dnes dokonce nebyli daleko od prohry, v 89. minutě je po střele domácího Čady zachránilo břevno.

Ani v druhém dopoledním utkání mezi slezskými celky a sousedy v tabulce Třincem a Frýdkem-Místkem gól nepadl. Domácí hráli v regionálním derby od 52. minuty bez vyloučeného Wojnara, ale hostující tým přesilovku nedokázal zužitkovat.

21. kolo druhé fotbalové ligy:
Baník Sokolov - FC Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Jílek - Štěrba, Vaňkát. ŽK: Hofmann - Halilovič, Rolko. Diváci: 1120.
Sokolov: Dvořák I. - Dřížďal, Hofmann, Vondráček, Hrubý - Schut, Čada - Machek (87. Šamánek), Glaser, Vaněček I. (81. Dvořák II.) - Kuzmanovič. Trenér: Jindra.
Hradec: Koubek - Holeš, Križko, Rolko, Čermák - Hovorka (59. Halilovič), Janoušek, Malinský, Shejbal (67. Zelený) - Kulič (87. Plašil), Vaněček II. Trenér: Prokopec.
Fotbal Třinec - MFK Frýdek-Místek 0:0
Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Mencl. ŽK: Lisický, Motyčka, Ceplák, Vomáčka - Prokeš, Literák, Soukup. ČK: 52. Wojnar (Třinec). Diváci: 1206.
Třinec: Paleček - Lisický, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň - Wojnar, Málek, Ceplák (84. Matoušek), Joukl (89. Gavlák) - Motyčka, Dedič (62. Hupka). Trenér: Kula.
Frýdek: Prepsl - Švrček, Literák, Cigánek, Uvíra - Talián (68. Kovařík), Palko, Mozol, Kmoníček (80. Soukup) - Zapalač (90. Staško) - Prokeš. Trenér: Duhan.
MAS Táborsko - Graffin Vlašim 2:0 (1:0
Branky: 44. Džafič, 73. Vukadinovič. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Zeman. ŽK: Mráz, Presl - Kryštůfek, Simerský, Hauer. ČK: 56. Ciferský - 21. Kryštůfek. Diváci: 1867.
Táborsko: Toma - Kotrba, Mráz, Ciferský, Štrbák - Šiml - Džafič, Vukadinovič (82. Kočí), Presl (58. Hric), Šimák - Musiol (46. Strnad). Trenér: Frňka.
Vlašim: Chudý - Petrů (74. Tomášek), Simerský, Kryštůfek, Radoš - Sus, Vebr, Průcha, Hronek (44. Jícha), Kučera - Matějka (23. Hauer). Trenér: Petržela.
Zlín - Pardubice 2:1 (0:1)
Branky: 63. Jordan, 82. Železník z pen. - 40. Pouček. Rozhodčí: Proske - Fišer, Kubr. ŽK: Poznar, Jordan, Železník, Holík - Jeřábek, Fikejz, Jarosz, Frydrych. Diváci: 1362.
Zlín: Dostál - Pazdera, Kroča, Hubáček, Jasenský - Salachna (55. Jordan), Hájek, Holík (76. Motal), Benčík (90.+2 Elšík) - Poznar, Železník. Trenér: Pulpit.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Vencl, Pospíšil (73. Prokopec), Němeček - Rešetár (59. Jarosz), Jeřábek, Dostálek, Kudrna (64. Řezníček) - Fikejz, Pouček. Trenér: Krejčí.