Sokolov - Frýdek-Místek 0:1Frýdek-Místek dal po 669 minutách gól a porazil Sokolov

Fotbalisté Frýdku-Místku se dočkali prvního jarního gólu, když v duelu 23. kola druhé nejvyšší soutěže vyhráli 1:0 na hřišti Sokolova. O trefu se z penalty postaral Mozol a ukončil 669 minut trvající gólový půst Frýdku. Nováček soutěže se zároveň dočkal první výhry po osmi zápasech a udělal důležitý krok k záchraně. Sokolov už popáté za sebou nevyhrál a v posledních třech zápasech ani neskóroval.

Klid v boji o záchranu mohly získat také týmy Třince či Zlína, ale ve vzájemném utkání uhrály jen remízu 2:2. Blíže výhře byl Zlín, v Třinci dvakrát vedl, jenže domácí stihli vždy odpovědět.

Všechny branky padly ve druhé půli. Na Poznarův vedoucí gól rychle reagoval Joukl, Zlín pak udeřil po centru zkušeného Hubáčka, který našel hlavu Malého. Třinec se znovu dotáhl sedm minut před koncem po nákopu do vápna z poloviny hřiště, který dorážkou zužitkoval střídající Dedič.

23. kolo druhé fotbalové ligy:
Sokolov - Frýdek-Místek 0:1 (0:0)
Branka: 77. Mozol z pen. Rozhodčí: Mikel - T. Kovařík, Peřina. ŽK: Vaněček, Dvořák I., Blažek - Kmoníček, Uvíra. Diváci: 720.
Sokolov: Dvořák I. - Dřížďal, Vondráček, Hofmann, Hrubý (42. Blažek) - Machek, Vaněček (59. Šamánek), Kobylík, Schut (79. Ivasko), Čada - Kuzmanovič. Trenér: Jindra.
Frýdek-Místek: Prespl - Svrček, Uvíra, Literák, Cigánek - Zapalač (78. Žídek), Palko, Mozol, Talián - Kmoníček (89. Schroner), Staško (78. Soukup). Trenér: Duhan.
Třinec - Zlín 2:2 (0:0)
Branky: 61. Joukl, 83. Dedič - 58. Poznar, 67. Malý. Rozhodčí: Jech - Kotalík, Machálek. ŽK: Kubica (Zlín). Diváci: 612.
Třinec: Paleček - Matoušek, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň - Joukl, Motyčka (90. Lisický), Hupka, Ceplák - Haša (69. Gulajev), Gavlák (75. Dedič). Trenér: Kula.
Zlín: Dostál - Malý, Kubica, Hubáček, Hájek - Pazdera, Motal (75. Matějov), Elšík, Benčík (46. Jeleček) - Železník (90. Kroča), Poznar. Trenér: Pulpit.