Most - Olomouc 0:2Olomouc porazila Most a udržela náskok v čele druhé ligy

Fotbalisté Olomouce vyhráli v 22. kole druhé ligy na hřišti předposledního Mostu 2:0 a na prvním místě tabulky udrželi šestibodový náskok před Zlínem. Severočeši naopak prodloužili výsledkovou mizérii, prohráli i šestý jarní zápas.

Olomouc, která v minulém duelu s Ústím nad Labem přišla o sérii 16 utkání bez porážky, se ujala vedení v 16. minutě zásluhou Zahradníčka. Hosté i po přestávce kontrolovali hru, a když čtyři minuty před koncem přečkali první šanci Mostu, potvrdil v nastavení jejich výhru Javůrek.

Baník tak na Ústí na 14. místě, které jako poslední zajišťuje záchranu, ztrácí osm bodů. Ústečtí ale ještě dnes hrají s posledním Kolínem.

22. kolo druhé fotbalové ligy:
Most - Olomouc 0:2 (0:1)
Branky: 16. Zahradníček, 90.+1 Javůrek. Rozhodčí: Příhoda - Kotlík, Dobrovolný. ŽK: Divkovič - Reichl.
Most: Divkovič - Řehák, Avdič, Šural, Běloušek (66. Wermke) - Jan Procházka - Hanzlík, Koukal, Kotlan (12. Schůt) - Kurtaj, Danoski (46. Jiří Procházka). Trenér: Medynský.
Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Zahradníček, Houska (83. Plšek), Bystroň, Ordoš, Schulmeister (55. Chorý) - Petr (75. Javůrek). Trenér: Kalvoda.
Znojmo - Varnsdorf 0:1 (0:0)
Branka: 59. Jurča. Rozhodčí: Ardeleánu - Kožár, Antoníček. ŽK: Nepožitek - Daníček, Ďurděvič. Diváci: 627.
Znojmo: Ilizi - Cihlář, Dreksa, Helísek, Svozil - Odehnal (84. Lapeš), Okleštěk, Nepožitek (70. Ledecký), Stáňa (78. Pázler), Lacko - Žondra. Trenér: Grmela.
Varnsdorf: Samoel - Zieris, Zbrožek, Kvída - Norek (46. Tvaroha), Daníček, Rudnytskyy, Janoušek, Kotiš - Schubert (62. Ďurděvič), Jurča (76. Dordič). Trenér: Frťala.
Ústí nad Labem - Kolín 5:1 (2:0)
Branky: 35., 52. a 77. Melunovič, 12. a 65. Zeman - 69. Teplý. Rozhodčí: Nenadál - Černý, Ratajová. ŽK: Zukič, Pícha - Jelínek, Ježdík, Hýbl. Diváci: 1434.
Ústí: Zacharda - Vraštil, Zukič, Vaněk, Pícha - Zeman, Peterka, Martykán, Leibl (63. Krátký) - Melunovič (83. Pavlata), Smola (71. Veverka). Trenér: Němec.
Kolín: Vejmola - Ježdík (69. Procházka), Jelínek, Kouřil, Hýbl - Veselý, Skwarczek, Hurka (36. Bláha), Eliáš - Mehanovič (56. Sodoma), Teplý. Trenér: Bobek.