Budějovice - Opava 1:1České Budějovice ve FNL znovu jen remizovaly

České Budějovice

České Budějovice po pádu do Fotbalové národní ligy nevyhrály ani druhý zápas sezóny, když doma znovu jen remizovaly 1:1 s Opavou. Na kontě tak mají dva body. Remízou 1:1 skončil i druhý páteční zápas mezi Znojmem a Karvinou.

Budějovice navíc musely doma dotahovat skóre poté, co Schaffartzik zůstal nepokrytý a prostřelil gólmana Křížka. Domácí se těžko prosazovali, ale tři minuty před koncem přišel dlouhý aut Paseckého a Kalod prodloužil míč hlavou na zadní tyč.

Ve Znojmě začali lépe domácí a už v 8. minutě otevřel skóre Šamánek přesně mířenou střelou o tyč. Hosté mohli srovnat těsně před poločasem, ale brankář Doleček vystihl kličku Puchela a velkou šanci po nájezdu mu zmařil. Jenže Karviná měla tlak, který devět minut před koncem přeci jen přinesl vyrovnání zásluhou Fialy.

2. kolo druhé fotbalové ligy:
České Budějovice - Opava 1:1 (0:0)
Branky: 87. Kalod - 64. Schaffartzik. Rozhodčí: Královec - Černý, Kožár. ŽK: Karafiát, Hric - Mrázek. Diváci: 1561.
Č. Budějovice: Křížek - Řezáč, Hric, Karafiát, Novák - Pešek (67. Wermke), Šimák, Hála, Funda (57. Kalod) - Jurdík (81. Pasecký), Linhart. Trenér: Cipro.
Opava: Vašek - Hrabina, Simerský, Dvorník, Čelůstka - Metelka - Jurečka (90.+1 Svatonský), Janetzký, Schaffartzik - Jursa (88. Grussmann) - Kuzmamovič (83. Mrázek). Trenér: Baránek.
Znojmo - Karviná 1:1 (1:0)
Branky: 8. Šamánek - 81. Fiala. Rozhodčí: Machálek - Antoníček, Melichar. ŽK: Šumbera, Nepožitek, Žondra - Vaněk, Zelený, Sedlák. Diváci: 1631.
Znojmo: Doleček - Odehnal, Mezlík (76. Pokorný), Cihlář, Helísek - Šumbera, Nepožitek, Njire, Oklešťěk (64. Ledecký) - Žondra, Šamánek (82. Lapeš). Trenér: Uličný.
Karviná: Pindroch - Růžička, Dreksa, Eismann, Zelený (32. Puchel) - Jovanovič, Vaněk, Sedlák, Budínský (60. Fiala), Sivrič (46. Juřena) - Urgela. Trenér: Weber.