Hradec - Vlašim 2:0Znojmo vede druhou ligu o pět bodů, Hradec Králové už je druhý

Znojmo má po 22. kole Fotbalové národní ligy na prvním místě tabulky už pětibodový náskok, když porazilo 2:0 rezervu Sigmy Olomouc. Sobotní zaváhání Karviné využil i Hradec Králové, který doma vyhrál 2:0 nad Vlašimí a poskočil na druhou postupovou příčku.

Zatímco v sobotu favorité ztráceli, dnes se činili. Znojmo v Olomouci mělo převahu, kterou po půlhodině využil Žondra dorážkou Šamánkovy vyražené střely. Olomoucký brankář Spurný pak dlouho odolával, pojistka přišla až dvanáct minut před koncem z penalty, kterou proměnil Ledecký.

V Hradci Králové se na gól čekalo do druhé půle, než byl v 50. minutě faulován Pázler a následnou penaltu zužitkoval Mareš. Čtvrthodiny před koncem zvýšil Krátký, který nebyl na hřišti po svém střídání ani minutu, když dorazil zblokovanou střelu. Byl to jeho první gól v hradeckém dresu.

Důležitou výhru vybojoval Varnsdorf, který doma porazil Pardubice 1:0 gólem Jurči minutu před koncem. Na poslední sestupové místo má náskok už šesti bodů.

22. kolo druhé fotbalové ligy:
Hradec Králové - Vlašim 2:0 (0:0)
Branky: 51. Mareš z pen., 75. Krátký. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Boček. ŽK: Krmaš - Pimpara, Kulhánek, Průcha, Nový, Dressler. Diváci: 1038.
Hradec Králové: Ottmar - Plašil, Krmaš, Nosek, Mareš - Janoušek, Schwarz (74. Krátký) - Trubač, Zorvan (89. Súkenník), Malinský - Pázler (90.+1 Nworah). Trenéři: Frimmel a Pilný.
Vlašim: Vorel - Nový, Štochl, Pimpara, Dressler - Frizoni (46. Průcha), Hejný (79. Nečas), Tarczal (46. Hašek ml.), Kulhánek, Janda - Hadaščok. Trenér: Hašek st.
Varnsdorf - Pardubice 1:0 (0:0)
Branka: 89. Jurčo. Rozhodčí: Váňa - Pilný, Arnošt. ŽK: Zbrožek, Zieris, Rudnytskyy, Porcal - Kakrda. Diváci: 623.
Varnsdorf: Porcal - Jakovlev, Filip (42. Zieris), Neuberg, Zbrožek, Tvaroha - Mehanovič - Rudnytskyy, Martan (68. Knejzlík) - Jurča, Schubert (81. Halbich). Trenér: Veselý.
Pardubice: Frydrych - Vencl, Pospíšil, Kakrda, Šejvl - Kovář (52. Kim Te-won), Jeřábek, Kudrna, Řezníček - Niang (10. Petráň), Fusek. Trenér: Míchal.
Olomouc B - Znojmo 0:2 (0:1)
Branky: 32. Žondra, 78. Ledecký z pen. Rozhodčí: Julínek - Pochylý, Kotalík. ŽK: Rajnoch, Moulis, Štěrba - Stáňa. Diváci: 226.
Olomouc B: Spurný - Štěrba, Rode, Rajnoch, Hýbl - Texl (65. Hladík), Kalvach (37. A. Ševčík), Buchvaldek, Houska, Zahradníček (83. Moulis) - Yunis. Trenér: Chromý.
Znojmo: Doleček - Mezlík, Pokorný, Cihlář, Helísek - Stáňa (83. Njire), Weber (89. Šumbera), Okleštěk - Žondra, Ledecký (90. Svozil), Šamánek. Trenér: Kučera.